OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Marzec, 2015

Płaca minimalna dla kierowców też w Holandii? Bardzo możliwe, rząd już zaczyna nad tym pracować

BAFLO-SCHIETPARTIJ-POLITIE ONDER VUUR

Niemiecki pomysł z objęciem pensją minimalną także zagranicznych kierowców robi coraz większą karierę w Europie Zachodniej. Podłączyli się pod niego Francuzi (TUTAJ), Włosi chcą czegoś podobnego w całej Europie (TUTAJ), natomiast teraz coś podobnego przygotowują Holendrzy. Ich minister ds. socjalnych poinformował, że zbada możliwości wprowadzenia przepisów na wzór niemiecki także do holenderskiego prawa. W ten sposób chce się poprawić sytuację krajowych przewoźników w walce z tańszą konkurencją ze Wschodu, a wszystko jest odpowiedzią na propozycję zmian w prawie przygotowaną przez holenderskich polityków z frakcji socjalistycznej.

Oczywiście jak na razie w sprawie nie ma żadnych szczegółów i nie jest przesądzone, że Holandia wprowadzi ten przepis. Co natomiast coraz bardziej wydaje się być przesądzone, to kwestia ogólnoeuropejskiej minimalnej pensji dla kierowców ze wszystkich krajów. Trudno bowiem sobie wyobrazić sytuację, w której płaca minimalna będzie obowiązywała firmy transportowe tylko w Niemczech, Holandii i Francji, więc Unia Europejska w końcu będzie musiała coś z tym wszystkim zrobić.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Wiercik napisał(a):

  Qurka, i wreszcie do tego dojdzie że trzeba będzie mieć przetłumaczone dokumenty firmowe w 5 językach, wynajętych 5 biur na terenie różnych Państw żeby je tam trzymać i zamiast zajmować się działalnością to człowiek będzie musiał biegać po tłumaczach przysięgłych , kancelariach prawnych i księgowych.

  Ogólnie jestem zwolennikiem wprowadzenia ogólnoeuropejskiej płcy minimalnej ale dla wszystkich sektorów gospodarki, od sprzedaży w sklepikach osiedlowych przez kierowców po menagerów.
  A nie pisanie prawa międzynarodowego pod najbogatszych.

  • Qaz napisał(a):

   Jeżeli już uparli się na kierowców to mogli w całej uni wprowadzić jedno prawo i te same dokumenty do każdego państwa w języku angielskim.

   • Wiercik napisał(a):

    Nie, nie ,nie . Bogate Państwa chcą płacy minimalnej tam gdzie im tania siła robocza niszczy rynek. Jeśli byśmy się zgodzili tylko na taką opcję to biedne Państwa (czyli takie jak my) zbiedniały by jeszcze bardziej, ponieważ straciłyby część tego rynku, NIE dostając nic w zamian.

    Jeśli podniesiemy płacę minimalną u wszystkich grup zawodowych, to nawet jak taki kierowca, z biednego Państwa, straci pracę, to będzie mógł pójść pracować na magazyn do Schenkera (oczywiście w swoim kraju) czy rozkładać towar w Lidlu, nie bojąc się że jego rodzinie spadnie poziom życia.

 2. ijhkl napisał(a):

  czemu nie wprowadzą tego w całej unii? we wszystkich branżach? czemu nie wprowadzą wreszcie pewnych minimalnych standardów socjalnych w całej unii? maksymalnych wskaźników bezrobocia których nie można przekroczyć i wspólnej BEZWARUNKOWEJ WALUTY

  • Lel napisał(a):

   A co jako Polak oferujesz? Ile Polska ma eksportu? Czy produkujemy na światową skalę mnóstwo samochodów? Mamy swoje gigantyczne marki? NIC NIE MAMY i dla tego Polak w Lidlu.pl zarabia 1500 zł, a Niemiec w Lidlu.de zarabia 1500 euro. Taka jest natura kapitalistyczna i bądź pewien, że Polska nigdy nie dogoni Niemiec. Różnia się powiększa, a jak rząd powie, że mamy 4% wzrost, gdy niemcy mają 3% i ich doganiamy, to łżą, bo wzrost 3% Niemieckiej gospodarki która ma dajmy na to 1000 jest znacznie większy od Polskiej gospodarki, która ma 100. Nawet nie wiesz ile kasy poszło, by zjednoczyć niemcy, właśnie przez różnice w mocy nabywczej i PKB.

 3. Filip napisał(a):

  I to wszystko w myśl wojskowej maksymy “ch***wo, ale jednakowo”?
  Co do tego, że zmiany są konieczne to się chyba wszyscy zgodzimy, ale nie tędy droga…

 4. kiero napisał(a):

  Powiedzcie obowiązuje już te 8.5€ czy nie???????????? Rozmawiałem z kolegą który pracuje w Polskiej firmie i szef im tego nie płaci. O co tu chodzi?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.