Legal Control – darmowa aplikacja dla kierowców międzynarodowych do informowania się o kontrolach

O organizacji Transport in Nood wspominałem już niejednokrotnie, oczywiście przy okazji wyjątkowo wysokich, interesujących, a czasami po prostu niesprawiedliwych kar dla kierowców i przewoźników, którymi ona się zajmuje. To właśnie na nią powoływałem się ostatnio m.in. w przypadku kary za brak „urlopówki” nałożonej pomimo zniesienia konieczności posiadania takiego dokumentu (TUTAJ), czy też informując o kolejnej karze za „weekend” w kabinie wystawionej przez Francuzów (TUTAJ). Teraz natomiast właśnie Transport in Nood zaprezentowało specjalną aplikację, która ma pozwolić na uniknięcie wszelkiego rodzaju kar. Aplikacja ta jest darmowa i dostępna także po polsku (tłumaczenie nie jest najlepsze, ale jest).

Legal Control, bo taką nazwę nosi ten program, działa na podobnej zasadzie jak popularny w Polsce Yanosik. Wszystko bazuje na zgłoszeniach samych użytkowników, którzy za pośrednictwem telefonu lub tabletu mogą informować kolegów o kontrolach prowadzonych na przykład przez BAG, czy też francuską policję. W oparciu o dane z systemu GPS aplikacja śledzi naszą pozycję, więc jeśli zauważymy akcję kontrolną i poinformujemy o niej za pomocą programu, automatycznie lokalizacja tej akcji zostanie zaznaczona na ogólnodostępnej mapie programu. Wybierać między czterema rodzajami zgłoszeń – małą, średnią i dużą kontrolą, a także patrolem na motocyklach. Do tego też można dopisać uwagi, co oczywiście najlepiej byłoby zrobić przy użyciu możliwe prostych słów, w jakimś powszechnie znanym języku, po niemiecku lub po angielsku.

Aby używać aplikacji wystarczy podać imię, nazwisko, adres e-mail, a także nazwę firmy i informację o byciu kierowcą, właścicielem, czy też pracownikiem biurowym. Kiedy sam dokonywałem rejestracji, około godziny temu, w programie zarejestrowanych było już ponad pół tysiąca osób.

Legal Control na Androida czeka TUTAJ.

Legal Control na iOS czeka TUTAJ.

aplikacja_legal_control_dla_kierowcow_kontrole_europa