Kolejny MAN w sportowej wersji Individual Lion S – tym razem to najmniejszy TGE

MAN TGX Individual Lion S, czyli ciężarówka z bardzo bogatym wyposażeniem i sportowymi dodatkami, właśnie doczekał się mniejszego brata. Jest to MAN TGE Individual Lion S, realizujący te same założenia na dostawczym nadwoziu.

Topowa wersja najmniejszego MAN-a otrzymała między innymi czarne felgi aluminiowe, czarne oznaczenia modelu i czarno-carbonowe stopnie wejściowe. W kolorze czerwonym przygotowano oklejenie nadwozia, wstawki w dolną część grilla oraz zaciski układu hamulcowego. Jest też tylny spojler dachowy.

Jeśli chodzi o wnętrze, to znajdziemy tam podświetlane wnęki boczków drzwiowych, czerwone wstawki na desce rozdzielczej oraz specjalną, skórzaną tapicerkę foteli. Tak samo jak u większego brata, nawiązuje ona do sportowych modeli Audi (to marka tego samego koncernu), a więc ma czarno-czerwoną kolorystykę oraz przeszycia w formie plastra miodu.

Co ciekawe, MAN TGE Individual Lion S będzie przygotowany w nowym zakładzie MAN-a, w Sadach koło Poznania. Obiekt ten nazywa się MAN Individual, dysponuje budynkiem o powierzchni 3300 metrów kwadratowych i zatrudni 40 osób przy modyfikowaniu dostawczych MAN-ów. Będą to zarówno prace przy takiej usportowionej wersji, jak i montaż dodatkowego wyposażenia, w postaci wind, świateł ostrzegawczych, czy specjalistycznych zabudów.

Większy MAN TGX Individual Lion S był prezentowany tutaj, tutaj oraz tutaj.