MAN TGX Individual Lion S – sportowa wersja na pierwszy jubileusz premiery

W porównaniu z poprzednikiem, nowy MAN TGX ma być ciężarówką ze wyraźnie wyższej półki. By więc utrzymać zainteresowanie ze strony bogatszych i bardziej wymagających klientów, firma właśnie zaprezentowała atrakcyjną wersję limitowaną, utrzymaną w sportowym stylu.

Nowy MAN TGX został zaprezentowany 11 lutego 2020 roku. Dzisiaj mija więc okrągły rok od premiery i dlatego firma postanowiła pokazać coś specjalnego. Jest to topowa wersja Individual Lion S, pod wieloma względami mogąca przypominać sportowe Audi z serii RS, będące de facto produktem tego samego koncernu. Z zewnątrz dba o to szary lakier, połączony z czarnymi, czerwonymi oraz „carbonowymi” detalami. W środku znajdziemy natomiast tapicerkę z charakterystycznym wzorem „plastra miodu”, wykonaną z alcantary oraz skóry. Nie brakuje też czerwonych pasów bezpieczeństwa, czerwonej nici na obszyciu kierowcy, a także czerwonych wstawek przy kratkach nawiewu.

Pod względem udogodnień mieszkalnych można liczyć na pełen pakiet dodatków z oferty Individual. Górne łóżko zastąpiono więc schowkami, a środkowy z nich zawiera wysuwany kącik kuchenny. Dzięki temu kierowca bardzo łatwo obsłuży kuchenkę mikrofalową oraz ekspres do kawy. Po stronie pasażera znajdziemy aż dwa stoliki, w tym jeden wysuwany z deski rozdzielczej, a drugi powstający z łamanego oparcia fotela. Jest też zestaw dodatkowego oświetlenia wewnętrznego, mata do półleżenia rozwijana nad łóżkiem, a także przygotowanie do montażu 22-calowego telewizora.

Za to o odpowiednie wrażenia z jazdy ma odpowiadać ograniczona gama silników. 12,4-litrową jednostkę D26 otrzymamy tutaj wyłącznie z najmocniejszej wersji 510-konnej. Bardziej wymagający klienci mogą zaś sięgnąć po motor D38, mający 15,2 litra pojemności i rozwijający 640 KM. Do tego dojdą oczywiście zautomatyzowane skrzynie biegów, a także takie dodatki, jak aktywny układ kierowniczy, czy system automatycznego podjeżdżania w korku.

Dla porównania, koncernowy kuzyn w postaci Audi RS3: