Actros SoloStar z wnętrzem w stylu japońskim – salonka po wyjątkowym tuningu

Powyżej: widok na układ SoloStar Concept (opisywany tutaj)

Mercedes-Benz Actros z pakietem SoloStar Concept, czyli z tak zwaną „salonką”, to pojazd dający olbrzymi potencjał w zakresie tuningu wnętrza. Zastąpienie prawego fotela narożnikiem znacznie zwiększyło tam bowiem poczucie przestrzeni, ułatwiając tym samym wyeksponowanie nietuzinkowych dodatków. Teraz możemy to zaś zobaczyć na bardzo ciekawym przykładzie, zrealizowanym ostatnio we Francji na zlecenie niemieckiego przewoźnika.

Firma Fairexx z Berlina, specjalizująca się w logistyce targowej, postanowiła wprowadzić w swoim SoloStarze klimat Japonii, odwołujący się do zewnętrznych malunków z japońskimi wojownikami. W tym celu ciężarówkę oddano do francuskiego warsztatu H Custom, który specjalizuje się w zaawansowanym tuningu wnętrza, ze szczególnym naciskiem na wykonywanie hydrografiki, czyli grafik nanoszonych na większe elementy z wykorzystaniem wody.

W ramach wykonywania prac wnętrze Actrosa zostało niemal zupełnie rozebrane. Zdemontowano przy tym kompletny pulpit a także całe wyposażenie sypialni. Następnie część elementów pokryto wspomnianą hydrografiką, imitującą między innymi drewno, a inny pomalowano ręcznie, odwzorowując w ten sposób kwiaty kwitnącej wiśni. Do tego też dołożono japońskie wachlarze, sztuczne kwiaty, miecz samurajski oraz malunek ze słońcem zachodzącym na tle bramy japońskiej świątyni. Poza tym z kabiny całkowicie zdemontowano górne łóżko, zastępując je schowkami odwzorowującymi japońskie wyposażenie wnętrz. To decyzja o tyle zaskakująca, że dolne łóżko wersji SoloStar Concept nie należy do największych, będąc wyraźnie skróconym po prawej stronie, przy wypoczynkowym narożniku.

Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej, na zdjęciach opublikowanych przez sam warsztat H Custom.