OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Grudzień, 2018

Gigantyczne ciągniki Nicolas nie będą już produkowane – francuska firma właśnie ogłasza upadłość

Producent jednych z najbardziej wyjątkowych ciężarówek na świecie poinformował o swojej upadłości. To francuska firma Nicolas, wytwarzająca ogromne ciągniki z kabinami rodem z Renault Premium.

Problemy firmy Nicolas rozpoczęły już cztery lata temu. Firmę dopadł wówczas kryzys finansowy, który z roku na rok tylko się pogłębiał. Ostatecznie doprowadziło to więc do upadłości oraz całkowitego zamknięcia fabryki. Zakład firmy Nicolas ma przestać działać w lutym 2019 roku. Zastrzeżono jednak, że jeśli firma będzie miała zamówienia do zrealizowania, fabryka może zostać utrzymana przy życiu aż do najbliższego lata.

Warto tutaj zaznaczyć, że historia firmy Nicolas rozpoczęła się ponad 160 lat temu. Przedsiębiorstwo założono w 1855 roku, a w ostatnich dziesięcioleciach wyrobiło sobie ono doskonałą markę. Francuzi wytwarzali cenione naczepy do transportu długodystansowego, a także rozwinęli produkcję własnych ciągników.

Ciągniki te, jak już wspomniałem na wstępie, były pojazdami naprawdę wyjątkowymi. Z wyglądu przypominały one raczej lokomotywy na kołach, niż jakiekolwiek samochody ciężarowe. Moce silników przekraczały 1000 KM, a użytek tych pojazdów odbywał się w najcięższych warunkach. Wśród klientów był między innymi specjalista od przewozu gabarytów w RPA, jak i australijska firma z branży wydobywczej. Oba te zastosowania opisywałem poniżej:

Australijski zestaw o ładowności 350 ton, napędzany przez 1150-konny ciągnik siodłowy z kabiną Premiumki

Transport ponadnormatywny w RPA, czyli kilka ciekawych zdań o wyjątkowej firmie Rotran