OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Marzec, 2016

Australijski zestaw o ładowności 350 ton, napędzany przez 1150-konny ciągnik siodłowy z kabiną Premiumki

australia_350_ton_ladownosci_nicolas

350 ton czystej ładowności to rzecz kompletnie abstrakcyjna. Coś takiego nie śniło się chyba nawet najodważniejszym Finom, a i australijscy kierowcy pociągów drogowych mogą o takim wyniku tylko pomarzyć. No chyba, że mówimy tutaj o kierowcach z firmy Toll Mining Services, mającymi ostatnio okazję testować nowy ciągnik siodłowy marki Nicolas Tractomas.

Toll Mining Services postanowiło sprawdzić możliwość korzystania na terenie swoich kopalni z ciężarówek o wprost gigantycznej ładowności. Aby jednak ten pomysł zrealizować, konieczne było znalezienie ciężarówek o odpowiedniej mocy, najlepiej przekraczającej 1000 koni mechanicznych. I taki też pojazd znaleziono, konkretnie we Francji, gdzie firma Nicolas wytwarza słynne ciągniki balastowe do transportu ponadnormatywnego. Zamiast jednak wersji balastowej, Toll Mining Services zażyczyło sobie egzemplarz z klasycznym siodłem, przy pomocy 32-litrowego silnika mogący ciągnąć aż cztery naczepy. Ta ostatnie zmieszczą łącznie do 350 ton urobku, zaś sam silnik wygeneruje 1150 KM. Zapytacie natomiast o masę całkowitą? O tej ostatniej niestety się nie wspomina, choć obstawiałbym na około pół tysiąca ton.

australia_350_ton_ladownosci_nicolas_2

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Arkare napisał(a):

  Ciekawe ile pali na 100km. 200 litrów? ;p

 2. lukash64 napisał(a):

  Tak w ogóle to kabina Midlum nie Premium. 😉

 3. YACA napisał(a):

  Swoja droga ciekawe, ze akurat ta kabina, ktora uchodzi wsrod kierowcow za niewygodna. Chyba nawet z wygladu bardziej pasowalaby tu kabina z Magnumki.

 4. jabson napisał(a):

  Świętokrzyskie już składa zamówienia 😀

 5. Tora napisał(a):

  19 osi 350t ładowności to sam ładunek artmetycznie 18t/ oś coś tu nie zgadza się przy DMC 500t wychodzi od 26T na oś.

 6. Adamus napisał(a):

  Jednak Premium. Midlum jest krótsza. To z Premium Distribution

 7. raptownywaldek napisał(a):

  Przecieź tu nie o wygodną kabinę chodzi a o to ile przeciągnie w jednym kursie.Widać typowe podejście kierowców z Europy?W Australii są i finanne warunki,począwszy od tych klimatycznych do czysto przyziemnych finansowych.

 8. YACA napisał(a):

  A Ty to niby kierowca skad? Jednak chyba nie z Polski, bo tworzysz jakies niezrozumiale wyrazy… ifinanne? Nie ma takiego slowa. Wypadaloby spojrzec na to, co sie publikuje chocby z samego szacunku dla innych. Ale chyba poza Europa tego nie nauczyli.

 9. Kola napisał(a):

  19 osi kolego, ale zauważ, że każda oska od 3 jest na blizniaku

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.