Trzy wyjątkowe pojazdy ze zlotu BIGtruck Trophy – seria 3 z „globem”, TGE po tuningu i Gama D 2m

W Holandii rozpoczyna się dzisiaj zlot samochodów ciężarowych o nazwie BIGtruck Trophy 2019. Marcin Kucharzyk z Kuchni Truckera był świadkiem przygotowań do tej imprezy i uwiecznił na zdjęciach kilka naprawdę wyjątkowych pojazdów. Trzem z nich przyjrzymy się teraz dokładniej, jako że w ciekawy sposób nawiązują one do starszych artykułów.

Na pierwszy ogień idzie samochód dostawczy, w postaci MAN-a TGE 3.180. Jest to auto pochodzące z Finlandii i należące do firmy z branży transportu chłodniczego. Co natomiast wyróżnia je najbardziej, to malowanie, które wykonali specjaliści z polskiej firmy KK Garage.

Pomarańczowego MAN-a pokazywałem już w tym artykule, właśnie w związku z jego malowaniem. Przewiduje ono historyczne ciężarówki marki MAN, nierzadko bardzo zasłużone dla rozwoju motoryzacji. Mowa tutaj między innymi o pierwszej dieslowskiej ciężarówce z bezpośrednim wtryskiem, czy też o najsilniejszym na świecie dieslu z 1932 roku.

Jeśli widzieliście artykuł o malowaniu, zapewne pamiętacie, że MAN wyjechał z KK Garage bez jakichkolwiek dodatków. Teraz jednak można go zobaczyć w pełnej okazałości, z wnętrzem obitym pomarańczową skórą, ledowymi oświetleniem, wyjątkowym orurowaniem oraz aluminiowymi felgami. Uwagę zwraca też przednia osłona, która prezentuje historyczne logo marki MAN.

Dodatkowe zdjęcia MAN-a TGE:

Kolejna szczególna ciężarówka należy do holenderskiej firmy Tom Holding i reprezentuje popularną, scaniowską serię 3. Co jednak ją wyróżnia, to nieoryginalne podwyższenie dachu, znacznie zwiększające przestronność wnętrza, a przy okazji całkiem nieźle zgrywające się z sylwetką pojazdu.

Wielu z Was zapewne kojarzy, że podwyższone Scanie serii 3 były oferowane także fabrycznie. Kabiny te nosiły nazwę Starline i jak wyjaśniałem w tym artykule, często pojawiały się na holenderskim rynku. Egzemplarz ze zlotu BIGtruck Trophy 2019 ma jednak podwyższenie dachu innego typu, a więc ewidentnie jest to konstrukcja nieoryginalna.

Niemniej, nawet jeśli jest to rzecz nieoryginalna, to tylko dodaje ona ciężarówce historycznej wartości. W końcu czas akcesoriów tego całkowicie już minął, a na drogach praktycznie nie spotyka się ciężarówek bez fabrycznego podwyższenia dachu. Coraz częściej pojawiają się one nawet w dystrybucyjnych modelach, a nowej Scanie serii P oraz L są na to najlepszym przykładem.

Zdjęcia Scanii serii 3:

Mieliśmy już auto dostawcze i ciągnik siodłowy, a teraz czas na coś pośredniego. Będzie to Renault Gamy D z najmniejszą dostępną kabiną o nazwie „2m”. Nadwozie to wprowadzono do oferty w 2014 roku, lecz nigdy nie zdobyło ono jakiejkolwiek popularności. Do tego stopnia, że ciężarówki tego typu nie są już oficjalnie oferowane.

Niemniej na BIGtruck Trophy 2019 można zobaczyć jeden z egzemplarzy, od trzech lat należący do Belga imieniem Steven van Caenegem. Ciężarówka ta była przeze mnie prezentowana w tym artykule i jak wówczas wyjaśniałem, jest lekkim ciągnikiem siodłowym do transportu mebli. Ponadto wyróżniono ją bardzo ciekawym malowaniem, w barwach piłkarskiego zespołu RSC Anderlecht.

Już za sprawą swoich rozmiarów zestaw pana Van Caenegem wyglądał wyjątkowo. Jak natomiast pokazały jego najnowsze zdjęcia, malutka ciężarówka przeszła w ostatnich latach kilka dodatkowych modyfikacji. Sądząc po ilości dodatkowego oświetlenia, w nocy musi przypominać słynne ciężarówki Coca-Coli, będąc widocznym naprawdę z daleka.

Zdjęcia Renault Gamy D 2m:

Cała galeria zdjęć z wczorajszych przygotowań do zlotu znajduje się na facebookowej stronie Nieciekawe Fotografie, prowadzonej przez Marcina. Najciekawsze ze zdjęć pozostałych pojazdów możecie zaś znaleźć poniżej: