OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 11 Maj, 2019

Ponad pół tysiąca kierowców i każdy z nich trzeźwy – wyniki wielkiej kontroli śląskiego ITD

Śląskie ITD z zadowoleniem podsumowało wielką akcję kontroli trzeźwości. Przez dwa dni inspektorzy sprawdzili ponad pięciuset kierowców i żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.

Komunikat WITD Katowice:

Efekty działań śląskich inspektorów napawają optymizmem. Przez ostatnie dwa dni w całym województwie kontrolowali oni głównie trzeźwość kierowców. Skontrolowano łącznie ponad pół tysiąca kierowców i żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu. W jednym przypadku legitymując kierowcę inspektor stwierdził, że upłynął termin ponownego szkolenia okresowego dla kierowców i kontrolowany nie posiada wymaganych kwalifikacji.

W miniony czwartek i piątek śląscy inspektorzy skupili się głównie na przeprowadzaniu kontroli z użyciem alkomatów. Kontrole odbywały się na głównych szlakach komunikacyjnych województwa: przy DK1 w Częstochowie, Siewierzu i Podwarpiu, na A1 w Godowie, na A4 w Gliwicach, a także na punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Wszyscy z ponad 500 sprawdzonych kierowców byli trzeźwi, co jest bardzo dobrą wiadomością.

Inspektorzy, oprócz badania alkomatami, weryfikowali także tożsamość kierowców i ich uprawnienia do kierowania pojazdem. W jednym przypadku informacja w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wskazała, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego, a kierowca nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu. Inspektorzy wszczęli więc postępowanie wyjaśniające.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: