Bezpłatne badania medyczne dla kierowców z kontenerów – darmowa akcja w Gdyni

Nie brakuje przykładów na to, że codzienny dostęp do służby zdrowia jest dla kierowców ciężarówek bardzo trudnym tematem. Sam dopiero co poruszałem tę kwestię w artykule zatytułowanym: Historia pewnego kierowcy ciężarówki: ból kręgosłupa, rwa kulszowa i guz miednicy. Na tym większą uwagę zasługuje więc inicjatywa Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych, przygotowana na Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. 

W piątek, 10 maja, przy terminalach kontenerowych w Gdyni, stanie punkt profilaktycznych badań medycznych. W godzinach od 10 do 16 zaoferuje się tam darmową diagnostykę dla nawet stu kierowców ciężarówek, skupiając się na schorzeniach typowych dla tej grupy zawodowej. Wykonywane będzie więc EKG, PSA, ocena ukrwienia kończyn dolnych, ocena ryzyka zachorowań serca, a także pomiary cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, tętna i saturacji.

Badania będą wykonywane całkowicie darmowo, a na koniec każdy kierowca otrzyma medyczne podsumowanie. Dla osób chętnych do skorzystania z akcji zamieszczam oficjalny plakat, na którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje.