Mistrzostwa Polski Kierowców Zawodowych: zapisy oraz majowy finał w Radomsku

11 maja bieżącego roku (sobota), na terenie popularnego parkingu Port Radomsko, odbędą się Mistrzostwa Polski Kierowców Zawodowych. To wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera, przy współpracy z międzynarodowymi organizacjami przewoźników UICR oraz IRU.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: samochód dostawczy do 3,5 tony, zestaw z naczepą, a także autobus. Udział w zmaganiach może wziąć każdy posiadacz prawa jazdy odpowiedniej kategorii, a pierwszym etapem będzie test z wiedzy teoretycznej. Następnie piętnaście osób z najlepszymi wynikami przejdzie do części praktycznej, czyli jazdy po placu manewrowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowania pojazdu do jazdy i zabezpieczania ładunku. To właśnie te zadania będą odbywały się w Radomsku.

Zapisu oraz wypełnienia internetowego testu można dokonać do 30 marca 2024 roku. Jest to możliwe pod tym linkiem. W przypadku dostania się do części praktycznej trzeba będzie też uiścić opłatę wpisową w wysokości 50 złotych.

Dodatkowo mistrzostwa zostaną połączone ze świętowaniem Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego oraz Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przygotowane w związku z tym atrakcje odbędą się dzień wcześniej, 10 maja (piątek), również w Porcie Radomsko. Planowane są wówczas konkursy, prelekcje, darmowe szkolenia, a także badania medyczne dla kierowców, umożliwiające zmierzenie poziomu glukozy, czy wykonanie EKG.