Wielkie kabiny sypialne, amerykańskie naczepy i inne ciekawostki – targi w USA

Na przełomie marca i kwietnia udało mi się zrealizować wyjazd, o którym marzyłem od kilku lat. Udałem się do Stanów Zjednoczonych i odwiedziłem największy parking dla ciężarówek na świecie, najsłynniejsze amerykańskie muzeum z ciężarówkami, największa w Stanach Zjednoczonych imprezę branżową, a także amerykańską wypożyczalnię ciężarówek „dla każdego”. Powstała z tego seria pięciu filmów, które teraz chciałbym Wam zaprezentować.

Powyżej zamieszczam czwarty z filmów, jednocześnie będący drugą częścią relacji z Mid-America Trucking Show. Wydarzenie to określa się największą imprezą z branży ciężkich samochodów ciężarowych na świecie, a poza zlotem tuningowanych pojazdów, prezentowanym już w poprzednim filmie, pełni ono też rolę branżowych targów. Na filmie obejrzymy więc typowo amerykańskie naczepy i zabudowy, zajrzymy do wnętrza największych kabin sypialnych na rynku i obejrzymy różnego rodzaju akcesoria. Postaram się przy tym wyjaśnić na czym polega specyfika poszczególnych elementów, wszak wiele z nich wygląda w Europie kompletnie inaczej. Mnóstwo będzie też elementów związanych z tuningiem, jako że te okazują się w Ameryce naprawdę ogromnym biznesem. W samych tylko kierownicach można by przeglądać godzinami, nie wspominając o błotnikach, elementach oświetleniowych, czy wszelkiego rodzaju dodatkach chromowanych. Poza tym pojawią się też polskie motywy, a nawet historia dużego sukcesu, jako że przedsiębiorcy z naszego kraju również przebijają się w amerykańskiej branży, jako jedni z nielicznych z Europy.

Trzy poprzednie filmy z tej serii, prezentujące ogromne muzeum ciężarówek, największy parking dla ciężarówek na świecie oraz ciężarówki tuningowane, znajdziecie tutaj, tutaj oraz tutaj. Ostatni, piąty film będzie zaś prezentacją konkretnego pojazdu, mianowicie 10-tonowej ciężarówki na najzwyklejsze prawo jazdy. A na koniec jeszcze przypomnę, że dzięki sponsorowi, firmie DAF Trucks Polska, wszystkie pięć filmów możecie zobaczyć bez przerywania reklamami.

Mała porcja zdjęć, na zachętę: