Prezentacja największego parkingu dla ciężarówek – 900 zestawów na 90 hektarach

Na przełomie marca i kwietnia udało mi się zrealizować wyjazd, o którym marzyłem od kilku lat. Udałem się do Stanów Zjednoczonych i odwiedziłem największy parking dla ciężarówek na świecie, najsłynniejsze amerykańskie muzeum z ciężarówkami, największa w Stanach Zjednoczonych imprezę branżową, a także amerykańską wypożyczalnię ciężarówek „dla każdego”. Powstała z tego seria pięciu filmów, które teraz chciałbym Wam zaprezentować.

Powyżej zamieszczam drugi z filmów, przedstawiający Iowa 80, czyli wspomniany, największy parking dla ciężarówek na świecie. To obiekt ulokowany w amerykańskim stanie Iowa, pod miastem Davenport, stojący na ponad 90 hektarach i zdolny pomieścić 900 zestawów z naczepami. Do tego dochodzą też bardzo liczne udogodnienia i atrakcje, jak między innymi warsztat tuningowy, zakład tapicerski, gabinet stomatologiczny, kino, kilka różnych restauracji, pełne zaplecze sanitarne, supermarket, salon do wyciszenia, salon fryzjerski, czy nawet myjnia dla psów. Obok parkingu stoi też naprawdę imponujące muzeum, przypominające, że Iowa 80 zostało założone przez prawdziwego fascynata transportu, a parking do dzisiaj pozostaje w rękach jego rodziny, a nie jakiejś wielkiej korporacji. Co więcej, pomimo tak kompleksowej oferty i położenia przy jednej z najważniejszych tras w kraju – autostradzie I-80 łączącej Chicago i San Francisco – jest to parking całkowicie darmowy. Na tle naszej, przepełnionej infrastruktury z Europy może to więc nie tylko robić nie tylko wrażenie, ale wręcz wzbudzać zazdrość.

Poprzedni film z tej serii, prezentujący wspomniane muzeum, możecie zobaczyć pod tym linkiem. Od razu też zapowiem kolejne nagranie, zaplanowane na nadchodzącą niedzielę. Będzie to relacja z PKY Truck Beauty Championship, czyli zlotu amerykańskich ciężarówek tuningowanych. A na koniec mam też dobrą wiadomość odnośnie oglądania – dzięki sponsorowi, firmie DAF Trucks Polska, wszystkie pięć filmów możecie zobaczyć bez przerywania jakimikolwiek reklamami.

Dla uzupełnienia filmu, kilka wieczornych zdjęć: