Amerykański tuning ciężarówek w najlepszym wydaniu – relacja ze słynnego zlotu

Na przełomie marca i kwietnia udało mi się zrealizować wyjazd, o którym marzyłem od kilku lat. Udałem się do Stanów Zjednoczonych i odwiedziłem największy parking dla ciężarówek na świecie, najsłynniejsze amerykańskie muzeum z ciężarówkami, największa w Stanach Zjednoczonych imprezę branżową, a także amerykańską wypożyczalnię ciężarówek „dla każdego”. Powstała z tego seria pięciu filmów, które teraz chciałbym Wam zaprezentować.

Powyżej zamieszczam trzeci z filmów, jednocześnie będący pierwszą częścią relacji z Mid-America Trucking Show. Wydarzenie to określa się największą imprezą z branży ciężkich samochodów ciężarowych na świecie, a stałą jego częścią jest zlot tuningowanych pojazdów, zbieranych na parkingu za główną halą. Ten zlot też ma  swoją nazwę, mianowicie PKY Truck Beauty Championship, co roku zbierając najbardziej zaawansowane projekty z całego kraju. Często są to pojazdy, w które włożono dosłownie małą fortunę, bazując przy tym zarówno na pojazdach nowych, jak i na zabytkowych klasykach. Prym wiodą przy tym dwie ulubione marki amerykańskich kierowców-właścicieli, czyli Peterbilt i Kenworth, z kultowymi modelami 389 oraz W900. Wśród najczęstszych modyfikacji możemy zaś znaleźć ogromne ilości chromu, pięknie utrzymane komory silnika, zaawansowane przedłużenia ram, czy kompletnie przebudowane wnętrza. W tych ostatnich nikogo nie dziwią po dwa drążki zmiany biegów, czy wyjątkowo niskie fotele bez zagłówków. Bywają też rzeczy naprawdę wyjątkowe, jak na przykład drzwi kabiny otwierane w przeciwnym kierunku. A do tego dochodzą wyraźnie wzmacniane silniki lub stare, odrestaurowywane jednostki typu V8 (nowych już się w USA nie oferuje), potrafiące rozpędzić taki sprzęt nawet do 100 mph, czyli 160 km/h.

Dwa poprzednie filmy z tej serii, prezentujące ogromne muzeum ciężarówek oraz największy parking dla ciężarówek na świecie, znajdziecie tutaj oraz tutaj. Kolejna, czwarta część z serii będzie zaś prezentowała resztę wystawy Mid-America Trucking Show, zamkniętą w targowych halach. A na koniec mam też dobrą wiadomość odnośnie oglądania – dzięki sponsorowi, firmie DAF Trucks Polska, wszystkie pięć filmów możecie zobaczyć bez przerywania jakimikolwiek reklamami.

Mała porcja zdjęć, tak na zachętę: