Specjalistyczny Kraz z chińską kabiną, przygotowany na święta – ten ciągnik zawiezie choinkę do Kijowa

Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że to jakaś specjalistyczna wariacja na temat MAN-a TGA. W rzeczywistości mamy tutaj jednak do czynienia z ukraińskim Krazem, przygotowanym specjalnie na tegoroczne Boże Narodzenie.

Zacznijmy od wyjaśnienia kwestii wyglądu. Kraz już od kilku lat współpracuje z chińską firmą Hubei, która dostarcza mu nowy typ kabin (szerzej opisywany tutaj). Z zewnątrz szoferki te przypominają ciężarówki marki MAN, natomiast w środku ewidentnie wzorowano się na Mercedesach. Dopóki oczywiście nie przyjrzymy się detalom, które dobitnie wskazują na „kunszt” chińskich inżynierów 😉

Ten konkretny pojazd to Kraz 6510ТЕ AWD, czyli jeden z najbardziej specjalistycznych ciągników z gamy ukraińskiego producenta. Mamy tutaj wspomnianą kabinę Hubei, napęd na trzy osie, 400-konny silnik, 6-biegową skrzynię automatyczną oraz możliwość pracy z 37-tonowymi naczepami.

Przeznaczeniem opisywanego pojazdu jest oczywiście ciężki transport, jak przewozy kopalniane lub ponadnormatywne. W tej drugiej roli ciężarówka ma się sprawdzić już okazji przy okazji Bożego Narodzenia. Kraz zaproponował bowiem władzom Kijowa, że bezpłatnie przetransportuje do miasta świąteczne drzewko.

By odpowiednio w tym transporcie wyglądać, Kraz zadbał też o odpowiednie malowanie. Już w fabryce ciągnik otrzymał żółto-niebieskie barwy, nawiązując w ten sposób do flagi Ukrainy.

Na koniec jeszcze przypomnę, że już w ubiegłym roku Kraz zajął się transportem choinki dla Kijowa. Transport ten przebiegał w dosyć nietypowy sposób, jako że drzewko nie było niczym owinięte, swobodnie szorowało po dwóch pasach ruchu i pokonało w ten sposób 600 kilometrów. Możecie to zobaczyć tutaj.

Przykładowe zdjęcia kabiny Hubei:

Dodatkowe zdjęcia opisywanego pojazdu: