Rosyjska ciężarówka z chińską kabiną i amerykańskim silnikiem, za bardzo niską cenę

W nawiązaniu do tekstu:

Ural Next trafi do sprzedaży w Polsce – rosyjska ciężarówka z kabiną za silnikiem

Rosyjski koncern GAZ pokazał w ostatnich latach sporo ciężarowych nowości. Największe zainteresowanie wzbudził potężny Ural Next, w najbliższym czasie mający nawet trafić do polskiej sprzedaży  Choć pokazano też dwa mniejsze pojazdy, mianowicie 3,5-tonową GAZellę Next oraz 9-tonowego GAZona Next. Są to pojazdy o klasycznym układzie z silnikiem przed kabiną, wykorzystujące dokładnie te same szoferki co w Uralu.

A teraz do oferty ma trafić ciężarówka, która znajdzie się w połowie drogi między GAZellą oraz GAZonem. Ma to być samochód 6,7-tonowy, oferując przy tym kompletnie inny układ nadwozia. Silnik umieszczony jest bowiem pod kabiną, a sama kabina to projekt typowo azjatycki. Nadwozie to zostało dostarczone przez chińską markę Foton i pod wieloma względami może przypominać szoferki japońskich Fuso, Isuzu lub Nissanów.

Pod chińską kabiną Rosjanie montują amerykański silnik. Jest to turbodiesel marki Cummins, o pojemności 2,8 litra oraz mocy 130 KM. A na koniec dodaje się do tego 6-biegową, manualną skrzynię, mającą już być własnym produktem GAZ-a. DMC to wspomniane 6,7 tony, maksymalna długość zabudowy to 6,1 metra, a jako cenę podstawowego wariantu wymienia się 2,3 miliona rubli. To równowartość 115 tys. złotych, a jednocześnie o połowę mniej niż trzeba zapłacić w Rosji za 7,5-tonowe Fuso lub Isuzu.