OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Luty, 2016

“Platon killer” na bazie rosyjskiej, 9-tonowej ciężarówki GAZon Next, łączącej cechy dostawcze i ciężarowe

gazon_next_zestaw_przestrzenny

Kiedy w Niemczech wprowadzano opłaty drogowe dla ciężarówek o DMC co najmniej 12 ton, na tamtejszych drogach szybko zaczęło przybywać lekkich zestawów, zwanych później „maut killerami”. A że teraz podobny system opłat drogowych wprowadzili sobie Rosjanie, „maut killery”, a właściwie to „platon killery”, zaczynają przyciągać uwagę także tamtejszych przedsiębiorców. Trudno się jednak spodziewać, żeby miały to być zachodnie MAN-y TGL, czy też Iveco Eurocargo, jako że po przeliczeniu na ruble samochody te kosztują dzisiaj w Rosji małą fortunę. Niemniej w zamian za to Rosjanie mogą sobie sprawić na przykład zestaw przestrzenny na bazie nowej, całkowicie rosyjskiej ciężarówki GAZon Next.

gazon_next_rosja_wnetrze

GAZon Next to 9-tonowa konstrukcja, która łączy w sobie cechy samochodu dostawczego i pełnoprawnej ciężarówki. Z cięższych pojazdów pochodzi naturalnie podwozie oraz napęd, oparty na 4,4-litrowym silniku diesla o mocy 135 KM. Auta dostawcze przywodzi natomiast na myśl kształt nadwozia, a także sama kabina, żywcem przeniesiona z nowej Gazelli i tym samym posiadająca płaską podłogę oraz deskę rozdzielczą typową dla lekkiego pojazdu użytkowego. Tego typu kabina doskonale się też skomponowała z dachową sypialnią, 5,2-metrowym rozstawem osi oraz niewielką przyczepą, czyli elementami razem tworzącymi właśnie wspomnianego „platon killera”.

Źródło zdjęcia: Gruzovik Press

Dzięki Metiu!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Przemek napisał(a):

  W sumie nie najbrzydszy 😉 W środku też nie najgorzej – chociaż ten lewarek zmiany biegów dość dziwnie wygląda 😛

 2. lrcr napisał(a):

  Urzekła mnie wajcha…

 3. Gość napisał(a):

  Trochę silnik słaby u nas miałby ze 3 litry no może 2.5 hiper super turbo dpf egr itd ze 250 km i miałby wedle papierów palić 6 litrów na 100:) kocham UE

 4. Stasz napisał(a):

  Ciekawe jak te wszystkie “pięknej” jakości plastiki “grają” kierowcy przy większych obrotach silnika

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.