Przewoźnik aresztowany za pobicie złodzieja paliwa – stanie przed tym samym sądem

W ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować całą serię doniesień o kradzieżach paliwa. Często towarzyszyło temu mechaniczne uszkadzanie zbiorników (przykład tutaj), a sprawcy samych zdarzeń zaskakująco szybko mogli wrócić na wolność (przykład tutaj). Dlatego rodzina przewoźników z Francji postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, o czym opowie poniższy artykuł.

Ojciec z synem, prowadzący firmę transportową w departamencie Haute-Garonne, na południu Francji, już kilkukrotnie padli ofiarami złodziei paliwa. Dlatego postanowili wyposażyć swoje zbiorniki w alarmy informujące o naruszeniu korków. To właśnie te urządzenia dały im sygnał do działania, w miniony wtorek, około godziny 2 w nocy.

Gdy zaalarmowani przewoźnicy wyszli do ciężarówek, przy zbiornikach zastali dwóch Gruzinów, wyposażonych w kanistry oraz węże do przepompowywania. Złodzieje naturalnie próbowali od razu uciekać, ale jeden z nich został po kilkuset metrach schwytany. Młodszy z Francuzów zaczął go wówczas okładać przy użyciu ciężkiego przedmiotu, wyładowując swoją wściekłość i chcąc dać nauczkę za wszystkie kradzieże. I właśnie tutaj pojawił się problem…

Jak podaje francuski dziennik „La Dépêche”, powołując się na informacje z prokuratury, pobity złodziej okazał się być ciężko ranny. Jego życiu co prawda nie zagraża niebezpieczeństwo, ale lekarze stwierdzili konieczność co najmniej 10-dniowej, intensywnej hospitalizacji. Dlatego też policja stwierdziła tutaj dwa różne przestępstwa, złodziei oskarżając o kradzież paliwa, natomiast przewoźników o ciężkie pobicie z użyciem broni.

32-letni Francuz został aresztowany natychmiast po pojawieniu się policji na miejscu zdarzenia. O jego przyszłości zadecyduje prokuratura oraz sąd w mieście Toulouse, ten sam który będzie sądził złodziei za kradzież. Co więcej, również ojciec aresztowanego prawdopodobnie poniesienie konsekwencje karne. Prokuratura jest bowiem zdania, że jako świadek ciężkiego pobicia mógł on być osobą współodpowiedzialną.

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem. Pochodzi ono z następującego, lutego artykułu: Cała grupa ciężarówek okradziona z paliwa – nocna akcja przy autostradzie we Francji