Cała grupa ciężarówek okradziona z paliwa – nocna akcja przy autostradzie we Francji

Zdjęcie otwartego zbiornika zwykle nie oznacza niczego dobrego. Tak też jest w tym przypadku, jako że właśnie otrzymałem kolejną przestrogę przed kradzieżami paliw.

Ciężarówka Czytelnika Bogumiła została okradziona w nocy z czwartku na piątek, na parkingu Aire du Bois du Coudroy, przy francuskiej autostradzie A28, około 60 kilometrów na północ od miasta Rouen. Złodzieje wyrwali korki włącznie z zabezpieczeniem, a następnie wypompowali ze zbiornika co najmniej 500 litrów. Koszt odkupienia tego paliwa we Francji mógł więc zbliżyć się do około 1000 euro.

Wszystko wskazuje też na to, że złodzieje zdecydowali się na większą akcję, najwyraźniej dopatrując się w Aire du Bois du Coudroy dogodnego miejsca do działania. Poza ciężarówką Bogumiła okradziono też bowiem kilka innych pojazdów. Jednocześnie nie pojawiła się jakakolwiek informacja, by Francuzom udało się zatrzymać sprawców.

Jedyne pocieszenie jest w tym wszystkim takie, że złodzieje nie poniszczyli zbiorników, umożliwiając tym samym dalsza jazdę. Trzeba zaś podkreślić, że we Francji znane są już przypadki przewiercania zbiorników, jak na poniższym zdjęciu, pochodzącym z następującego artykułu: Złodzieje paliwa wywiercili dziurę w zbiorniku ciężarówki – 100 litrów i wielkie straty

Fotografia z grudnia 2022 roku: