Policyjny dron latał przy budowie trasy S5, nagrywając wyprzedzanie koparki na zakazie

Powyżej: policyjne nagranie z akcji 2 oraz 6 czerwca

Policyjny dron znowu zaprezentował się w akcji. Bydgoska policja latała nad drogami w środę i niedzielę, ustawiając się także na szczególnie uciążliwym odcinku. Dron pojawił się nad tymczasową drogą przy budowie trasy S5, w miejscowości Włóki, nagrywając także tych kierowców, którzy wyprzedzali na zakazie bardzo wolno poruszającą się koparkę.

Kierowcy nagrani dronem byli później zatrzymywani do stacjonarnej kontroli. Za przekroczenie linii ciągłej wystawiano im kary na 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

Na koniec jeszcze przypomnę inne sposoby na wykorzystywanie dronów. Polska policja obserwowała już nimi zachowanie kierowców przy przejściach dla pieszych, pilnowała przejazdu kolejowego ze znakiem “STOP”, a także latała nad odcinkiem z wahadłową organizacją ruchu. Za to niderlandzka inspekcja wykorzystała drona, by przy trudnych warunkach pogodowych sprawdzać transporty odpadów.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.