Policyjny dron pilnował odcinka z wahadłowym ruchem – 24 kary za czerwone światło

Polska policja znajduje coraz ciekawsze sposoby na wykorzystanie dronów. Piątkowa akcja została przeprowadzona na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 71, w okolicach Zgierza. Ruch odbywa się tam w sposób wahadłowy i dlatego rozstawiono tymczasową sygnalizację świetlną.

W ciągu trzech godzin dron nagrał 24 samochody, których kierowcy wjechali na remontowany odcinek przy czerwony świetle. Każdy z tych kierowców został zatrzymany, otrzymując mandat karny za niestosowanie się do sygnałów świetlnych. Dla wielu osób powietrzna kontrola musiała też być ogromnym zaskoczeniem i właśnie o taki efekt tutaj chodziło. Jak bowiem podkreśla łódzka policja, działania miały „potęgować przekonanie o nieuchronności kary”.

Na koniec jeszcze przypomnę dotychczasowe sposoby na wykorzystywanie dronów. Policja obserwowała już nimi wyprzedzanie w zabronionym miejscu, sprawdzała zachowanie kierowców przy przejściach dla pieszych, a także pilnowała przejazdu kolejowego ze znakiem “STOP”

Widok z drona na sygnalizator:

Fot. Policja

Policjant obsługujący urządzenie:

Fot. Policja

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.