Kolejny chiński oddział europejskiego przewoźnika – Den Hartogh ma 13 ciągników

W nawiązaniu do tekstu:

Od wozu konnego po Volva FH z 24 tys. cystern – ten przewoźnik skończył 100 lat

Rusza stała linia między Chinami a Europą – Alblas i Ceva wykonały próbny transport

Irlandzkie firmy zaczynają kupować chińskie wywrotki – jedną poddano tuningowi

Niderlandzką firmę Den Hartogh zapewne znacie. To popularny przewoźnik materiałów niebezpiecznych, dopiero co świętujący 100-lecie istnienia i jeżdżący także na polskich rejestracjach. A teraz dołączą do tego rejestracje z Chin, jako że Den Hartogh postanowiło przejąć kontrolę nad chińskim przewoźnikiem.

Den Hartogh wykupiło większościowe udziały w szanghajskiej firmie XT Logistics. Stworzy ona więc coś w rodzaju chińskiego oddziału Den Hartogh, początkowo dysponując flotą 13 ciągników oraz 20 naczep. Co natomiast najważniejsze, firma posiada pełen wachlarz zezwoleń na transport chemikaliów, umożliwiających wykonywanie takich przewozów na terenie Chin.

Założenie jest takie, by XT Logistics mogłoby wykonywać chińską część transportów Den Hartogh. Gdy więc firma otrzyma zlecenie na transport na przykład w Chin do Europy, w Chinach przewóz wykona XT Logistics, do Europy kontener popłynie statkiem, a już na naszym kontynencie transport przejmie ciężarówka w barwach Den Hartogh.

Den Hartogh nie jest też pierwszym przewoźnikiem z Niderlandów, który zainwestował w Chinach. Już kilka lat temu swój chiński oddział założyła firma Alblas, początkowo wykonując przewozy w samych Chinach, a obecnie wykorzystując go w przewozach między Europą a Chinami. Niewykluczone więc, że kiedyś Den Hartogh też skorzysta z XT Logistics w podobny sposób. Tym bardziej, że pociągi na chińsko-europejskich liniach nie mogą przewozić kontenerów z ładunkami płynnych ładunków niebezpiecznych.

A na zdjęciu możecie zobaczyć ciężarówkę z XT Logistics, już z kontenerem firmy Den Hartogh. Ten żółty ciągnik to Howo z koncernu CNHTC, wykorzystujące kabinę z Volva FH. O dziwo da się spotkać takie pojazdy także w Europie, za sprawą montowni otwartej w Irlandii.