Irlandzkie firmy zaczynają kupować chińskie wywrotki – jedną z nich poddano nawet małemu tuningowi

Na temat CNHTC pisałem niedawno w tym tekście:

Chińskie Howo, na irańskich rejestracjach, pod Lublinem, czyli bardzo długa trasa i 371-konne Euro 2

Jeśli będziecie w najbliższym czasie w okolicach Dublina, wpatrujcie czteroosiowych wywrotek z kabinami przypominającymi Volvo FH poprzedniej generacji. Jak poinformowały bowiem irlandzki magazyn „Fleet”, na tamtejszy rynek trafiły już pierwsze pojazdy chińskiej marki Sinotruk.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, chińskie Sinotruki montowane są w Irlandii, przez firmę Harris Group. Pewna grupa lokalnych przewoźników okazała się zaś na tyle odważna, że postanowiła wprowadzić te pojazdy do swojej budowlanej floty. Dla przykładu, dwie czteroosiowe wywrotki trafiły do firmy Stanley Asphalt z Dublina, a inny dubliński przewoźnik, mianowicie C.A.B. Freight Services, zdążył już nawet poddać swojego Sinotruka tuningowi. A do tego doszły jeszcze trzy kolejne wywrotki, przeznaczone dla firm z Dublina, Naas oraz Kilkenny.

howo_a7_ciezarowka_wnetrze_1

Wymienione pojazdy zostały oczywiście zmontowane z chińskich części. Zabudowy są tutaj jednak produktem lokalnym, w związku z czym wszystkie sprzedane Sinotruki mają konfigurację typową dla Wysp Brytyjskich. Co natomiast z pochodzeniem poszczególnych podzespołów? Kabiny pochodzą z Volva FH12, jako że właściciel firmy Sinotruk – ogromny koncern CNHTC – przed laty oficjalnie współpracował właśnie z Volvo Trucks (zdjęcie powyżej). 420-konne silniki to natomiast efekt oficjalnej współpracy z MAN-em, znacząco rozwijanej w ostatnich latach.

Oto zdjęcia opublikowane przez irlandzki „Fleet”:

sinotruk_irlandia_3 sinotruk_irlandia_2 sinotruk_irlandia_1 sinotruk_irlandia_4