Iveco Daily Blue Power, czyli najbardziej ekologiczna gama na rynku samochodów dostawczych

iveco_daily_blue_power_3

Iveco Daily ma być teraz kojarzone nie tylko z wytrzymałością, ale także z ekologicznym charakterem. Włoski producent zapowiedział bowiem nową serię Blue Power, która może zostać określona najbardziej ekologiczną ofertą na rynku.

W ramach serii Blue Power, z zewnątrz wyróżnionej niebieskimi wstawkami, oferowane będą trzy pojazdy. Całość zaczyna nam Iveco Daily z oznaczeniem Euro 6 RDE Ready. Jest to pierwszy samochód dostawczy, który oficjalnie spełnia unijne wymagania ekologiczne na rok 2020. W praktyce oznacza to więc, że jego spaliny pozostaną zgodne z normami Euro 6 także w czasie testów typu RDE, przeprowadzanych na drodze, a nie w tylko laboratorium. Jaki zaś mamy tutaj silnik? Mowa jest o dobrze znanej jednostce o pojemności 2,3 litra, wykorzystującej płyn AdBlue.

iveco_daily_blue_power_2

Drugi samochód z nowej oferty to Iveco Daily Electric. W ruchu miejskim pojazd ten oferuje do 200 kilometrów rzeczywistego przebiegu i może mieć nawet 5 ton dopuszczalnej masy całkowitej. Choć jest tylko pewien problem – za takie elektryczne Daily w najbogatszej konfiguracji zapłacimy niemal pół miliona złotych. Dopóki więc auto nie zostanie objęte jakąś ekologiczną, rządową dopłatą, klientów raczej nie będzie zbyt wielu.

Trzecia opcja to natomiast Iveco Daily NP, czyli samochód napędzany sprężonym gazem ziemnym. Tutaj cena zakupu jest już jak najbardziej przyziemna, a do tego dochodzi nam konfiguracyjna nowość. Okazuje się bowiem, że Iveco Daily na gaz może mieć teraz także automatyczną skrzynię biegów Hi-Matic, wyposażoną w aż osiem przełożeń.

iveco_daily_blue_power_1