Oto nowy Nissan Interstar – bliźniak najnowszej „Masterki” ze zmienionymi detalami

U dealerów Renault oraz Renault Trucks trwa oczekiwanie na najnowszą generację modelu Master, zaprezentowaną jeszcze pod koniec 2023 roku. Tymczasem Nissan pokazał dzisiaj swoje wydanie tego pojazdu, nieco zmienione w detalach i noszące nazwę Interstar.

Najnowszy Nissan Interstar będzie dostępny w wersji spalinowej lub elektrycznej. Ta pierwsza wykorzysta 2-litrowy silnik diesla, przewidziany także dla nowego Renault Master i występujący w wersjach od 105 do 170 KM. Do tego będzie można wybierać między 6-biegową przekładnią manualną lub aż 9-biegową skrzynią automatyczną.

Wersja elektryczna ma występować w dwóch wariantach mocy (130 lub 143 KM) oraz dwóch wariantach zasięgu (200 lub 460 km). Baterie przyjmą szybkie ładowanie z mocą do 130 kW, a ponadto elektryk będzie mógł otrzymać podniesioną dopuszczalną masę całkowitą. Wyniesie ona 4 tony, ale przez wyjątek w przepisach do prowadzenia nadal ma wystarczać kategoria B.

Pod względem zagospodarowania wnętrza, Interstar różni się od nowej „Masterki” właściwie tylko kierownicą. Poza tym zachowano charakterystyczną, pochyloną deskę rozdzielczą, a także pokazane już przez Francuzów schowki i półeczki. Za to z zewnątrz Nissan pokusił się o zaprojektowanie nowego pasa przedniego, o znacznie bardziej azjatyckim charakterze.

Handlową przewagą Nissana nad Renault ma być wydłużony okres gwarancji, wynoszący standardowo aż 5 lat. Niemniej zastosowano przy tym bardzo niskie, 160-tysięczne ograniczenie przebiegu, w związku z czym większość użytkowników straci gwarancję znacznie szybciej. Jeśli natomiast chodzi o ceny i datę pojawienia się u polskich dealerów, to tutaj Nissan Poland nie podał na razie szczegółów.

Na koniec przypomnę, że nowa generacja bliźniaczego Renault Master ma dotrzeć do polskich dealerów wiosną bieżącego roku. Więcej na jej temat przeczytacie w następującym artykule: Oto nowe Renault Master – od wiosny z nowym nadwoziem, silnikiem i wyposażeniem

Dodatkowe zdjęcia: