Fotorelacja z DKP Truck Meet: Skoda Xena, Stralis Cube, 800-konna „czwórka” i inne…

Lokalny, niewielki i czysto branżowy zlot ciężarówek, organizowany na bazie firmy transportowej, może być wydarzeniem o naprawdę pięknym charakterze. Doskonale pokazuje to wydarzenie zza naszej południowej granicy, zorganizowane w miniony weekend i noszące nazwę DKP Truck Meet 2023.

Organizatorem tego zlotu była słowacka firma transportowa DKP Slovakia, ulokowana w miejscowości Nováky na zachodzie kraju. Jest to przedsiębiorstwo wyróżniające się bardzo atrakcyjną flotą, posiadające też własny warsztat, a przy tym zajmujące się renowacją klasyków, prowadząc w tym celu nawet prywatne muzeum. By natomiast dzielić tę pasję z innymi miłośnikami, firma postanowiła zorganizować u siebie zlot ciężarówek, zapraszając tam zaprzyjaźnionych kierowców i przewoźników, pochodzących także z Czech.

W ten sposób zrodziła się impreza niewielka, ale za to pełna ciekawego sprzętu. Dało się tam zobaczyć takie rodzynki, jak tuningowane Iveco Stralis II generacji, malutka Scania serii P po typowo holenderskich modyfikacjach, bardzo ładnie zachowane Renault Magnum, a także w pełni odnowiona Scania serii 4 z 800-konnym silnikiem. Oczywiście były też współczesne, dalekobieżne Scanie, Volva oraz DAF-y, w tle przewijały się dopiero czekające na odrestaurowanie ciężarówki marki Tatra, a rolę największych gwiazd można było przypisać dwóm klasykom. Pierwszym z nich była czeska Skoda Xena, znana też jako Liaz 400 i będąca ostatnią, zaskakująco nowoczesną próbą Czechów na rynku ciężkich ciężarówek. Tuż obok parkowała wspaniale odrestaurowana Scania 142H, należąca do firmy DKP Slovakia i łącząca tuning z zabytkowym charakterem.

Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć wykonaną przez Heńka Anielskiego (Ciężarówki w obiektywie spottera). Dla zainteresowanych też dodam, że część z tych pojazdów była opisywana już na stronie, a z częścią zapoznacie się już wkrótce. Artykuł o wspomnianym Iveco Stralis czeka pod tym linkiem, historię 800-konnej Scanii poznacie w tym artykule, natomiast Skoda Xena oraz Scania 142 będą bohaterkami nadchodzących „Sesji Miesiąca”.


Aktualizacja, artykuły na temat Skody oraz Scanii: Uratowana Skoda Xena, jedna z 30 sztuk „weryfikacyjnych” – Sesja Miesiąca 09/23 oraz Scania 142H, wyrwana ze słowackiego lasu i odnawiana pięć lat – Sesja Miesiąca 05/23