Flotowe zamówienie na Scanie serii L – trzynaście niskowejściowych pojazdów z silnikami na LNG

Zamówienia na Scanie serii L ruszyły pełną parą. Po pierwszych egzemplarzach dla klientów z Polski oraz Wielkiej Brytanii (tutaj oraz tutaj), teraz czas na informację o pierwszym zamówieniu flotowym. Przewiduje ono aż 13 tych specjalistycznych pojazdów, przeznaczonych dla giganta z branży komunalnej.

Gigantem tym jest firma Suez, zajmująca się między innymi wywózką odpadów na terenie wielu europejskich krajów. Jedna z firmowych filii znajduje się w Holandii i to właśnie tam trafi cała flota najnowszych Scanii. Będą to samochody z zabudowami do przewozu odpadów, ze średnim podwyższeniem dachu, a także z 9-litrowymi, 280-konnymi silnikami na gaz.

Gazowe ciężarówki dla branży komunalnej zwykle napędzane są sprężonym gazem ziemnym, czyli CNG. Wynika to z faktu, że CNG można stosunkowo łatwo kupić, a przy tym komunalne pojazdy nie potrzebują szczególnie dużego zasięgu. Tymczasem omawiane Scanie otrzymały napęd na LNG, czyli gaz płynny, wyraźnie trudniejszy w zakupie, ale też oferujący nawet kilkukrotnie wyższy zasięg. Jest to więc najlepszy dowód na to, że LNG robi w Holandii naprawdę dużą karierę, a klienci coraz mniej martwią się o jego dostępność.

Więcej o Scanii serii L przeczytacie tutaj.