Najechanie na tył z pięcioma osobami rannymi – ciężarówka uderzyła w auto osobowe oraz w dwa busy

Aż pięć osób zostało rannych, w tym dwie bardzo ciężko, w najechaniu na tył na niemieckiej autostradzie A8. Wypadek ten miał miejsce wczoraj, około godziny 15, nieopodal miejscowości Tomerdingen. Uczestniczyły w nim dwie ciężarówki, dwa busy do transportu międzynarodowego, a także jedno auto osobowe. Sprawcą zdarzenia był kierowca MAN-a TGA, który nie zatrzymał się przed korkiem prowadzącym do robót drogowych.

Rozpędzona ciężarówka najpierw uderzyła w samochód osobowy marki Mini. Na szczęście niewielkie auto nie zostało wbite w poprzedzający pojazd, lecz ciężarówka odrzuciła je na lewą stronę. Mini przecięło przy tym wszystkie pasy ruchu, obróciło się o 180 stopni i zatrzymało się na betonowej barierze.

Kolejnymi uderzonymi pojazdami były busy do transportu międzynarodowego. Pierwszy z nich – Renault Master na polskich rejestracjach – został zepchnięty do rowu. Drugi natomiast zmiażdżył się między kabiną uderzającego MAN-a a przyczepą poprzedzającej ciężarówki. Kierowca został przy tym zakleszczony we wraku.

Do szpitala trafiło pięć osób, w tym para podróżująca autem osobowym, kierowcy obu busów, a także sprawca zdarzenia. W najcięższym stanie, zagrażającym niestety życiu, znalazł się 57-letni kierowca MAN-a oraz 37-letni kierowca drugiego z busów.

Autostrada w kierunku Monachium musiała pozostać zablokowana aż do godziny 22.40. Korek w szczytowym momencie liczył 25 kilometrów, a straty finansowe Niemcy oszacowali na 143 tys. euro.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia znajdziecie poniżej: