Scania serii L trafiła tam, gdzie docenią ją najbardziej – oto egzemplarz przekazany do Londynu

Gdy Scania wprowadzała na rynek ciężarówki z serii L, zapowiadano, że model ten ma trafić także poza branżę komunalną. Wśród typowych odbiorców mieli znaleźć się na przykład brytyjscy budowlańcy, będący pod dużą presją ze strony lobby rowerowego. I tak też się stało…

W Wielkiej Brytanii właśnie przekazano pierwszy egzemplarz serii L. Samochód ten trafił do firmy City Lifting, a jego zadaniem będzie obsługiwanie londyńskich budów. Ciężarówka ma stanowić wsparcie dla floty dźwigów, dowożąc elementy niezbędne im do pracy. W tym celu wyposażono ją zabudowę-platformę oraz 18-tonometrowy żuraw marki Palfinger.

City Lifting zdecydowało się na Scanię L280 6×2. Mamy tutaj więc trzyosiowe podwozie z 280-konnym wariantem 9-litrowego silnika. Ponadto wybrano kabinę bez żadnego podwyższenia dachu i z przeszklonymi drzwiami pasażera. Dlaczego natomiast wybrano właśnie serię L? Była to związane z niskim umiejscowieniem nadwozia, zapewniającym doskonałą widoczność na pieszych oraz rowerzystów.

Wszystkich zainteresowanych nową serią L zapraszam do obejrzenia poniższego filmu, prezentującego między innymi wnętrze kabiny. Pochodzi on z tego artykułu.