OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Listopad, 2014

DAF XF 510 Big Betty przygotowany przez norweskiego importera – mroczny styl z kraju wikingów

daf_norwegia_Schwencke_tuning_2

Wczoraj (TUTAJ) prezentowałem Volvo FH 540 zmodyfikowane przez firmę Uhl-Trucks – jedno z oficjalnych przedstawicielstw Volvo Trucks oraz Renaults Niemczech. Utrzymany w jasnych kolorach pojazd nie przypadł jednak wielu z Was do gustu, szczególnie w kwestii wnętrza, które budziło skojarzenia przede wszystkim… z gabinetem stomatologicznym. Dlatego też dzisiaj zaprezentuję ciężarówkę, którą można śmiało określić całkowitym przeciwieństwem – utrzymanego w mrocznych kolorach, agresywnego DAF-a XF 510.

Co ciekawe, również i w tym przypadku palce w tuningu maczała firma zajmująca się oficjalną sprzedażą nowych ciężarówek. Nie był to jednak jeden z dealerów, jak miało to miejsce w przypadku Volvo, lecz sam importer marki DAF w Norwegii – firma DAF Norge AS. Przygotowała ona wyjątkową ciężarówkę jako auto pokazowe na targi Transportmessa, gdzie miało ono po prostu przyciągać wzrok zwiedzających do stoiska holenderskiej marki. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że DAF robi co może, aby zwiększyć swoją popularność w Norwegii, czyli rynku niemalże całkowicie zdominowanym przez auta marki Volvo Trucks oraz Scania. Nie bez powodu zresztą DAF Norge AS przygotował już dwa limitowane wydania modelu XF o nazwie “Nordic Edition”, które miały pokazać Norwegom, że pochodzące z Holandii ciężarówki też mogą mieć skandynawski charakter (więcej TUTAJ).

Wróćmy jednak do opisywanego XF 510 w ciemnych barwach, którego ochrzczono ” Big Betty”. Zgodnie z planem ciężarówka pojechała na targi Transportmessa, a także znalazła na tych targach nowego właściciela, którym jest mały norweski przewoźnik Schwencke Transport. Poniżej galeria zdjęć jego nowej zabawki:

daf_norwegia_Schwencke_tuning_1 daf_norwegia_Schwencke_tuning_2 daf_norwegia_Schwencke_tuning_3 daf_norwegia_Schwencke_tuning_4 daf_norwegia_Schwencke_tuning_5 daf_norwegia_Schwencke_tuning_6

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Hrumol napisał(a):

    Tak, wolę go od tego co wczoraj był. Nowe Volvo jest równie ładne co Daf, ale nie w tych kolorach. Ten Daf natomiast jest być może na pograniczu kkiczu, ale jej nie przekracza, tym samym wyglądając genialnie. Dziękuję, dobranoc.

    Albo mógłbym skończyć: CBDU.

    • pete379 napisał(a):

      Może to coś na blendzie szpeci troszkę, ale wolałbym położyć się w “kiczowatym” wnętrzu DAF-a niż w “szwedzkim tomografie” od UHL Trucks.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.