DAF XF „Nordic Edition”, czyli limitowana wersja, która ma rozkochać w sobie wikingów

daf_xf_nordic_edition

Limitowane serie ciężarówek, to rzecz chyba każdy lubi. Zazwyczaj wyróżniają się one kilka gustownymi dodatkami, które nie rażą w oczy największych nawet przeciwników tuningu, a jednocześnie dodają aut sporo charakteru. Najnowszym przykładem takiej konfiguracji może być DAF „Nordic Edition”, który wjeżdża właśnie do norweskich przedstawicielstw holenderskiego producenta.

Z zewnątrz limitowany XF Euro 6 wyróżnia się przede wszystkim grafiką przedstawiającą wikinga, co jest bezpośrednim nawiązaniem do historii Skandynawii. Wprawne oko szybko wyłapie też podest wykończony blachą ryflowaną, a także gładkie obudowy międzyosiowe z szafkami po prawej stronie, które dobrze komponują się z konfiguracją 6×2. No właśnie, trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że „Nordic Edition” to typowo norweski ciągnik z wleczoną trzecią osią wyposażoną w podwójne koła. Są to oczywiście koła aluminiowe. Żeby do tego biały DAF jeździł tak, jak wygląda, pod maską trafiają tylko 510-konne silniki.

daf_xf105_nordic_edition

Wersja „Nordic Edition” jest próbą zdobycia przez DAF-a większej popularności na norweskim rynku, który jest skutecznie zdominowany przez szwedzkie pojazdy. Jak pokazał przykład poprzedniej serii „Nordic Edition” bazującej na modelu XF105, cały zamysł jest bardzo słuszny i faktycznie może mieć wpływ na polepszenie wizerunku oraz sprzedaży marki. W 2013 roku DAF był bowiem jedyną importowaną marką ciężarówek w Norwegii, która mogła pochwalić się wzrostem sprzedaży.

Źródło: Truckstar