OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Listopad, 2014

Iveco Stralis Natural Power o mocy 400 KM i zasięgu 1300 km ma zmienić oblicze ciężarówek na gaz

iveco_stralis_lng_cng_euro_6_3

Iveco Stralis Natural Power, które spala płynny gaz ziemny (LNG), to pojazd wyróżniający się bardzo niskimi kosztami eksploatacji (wydatki na paliwo o 40 proc. niższe niż w dieslu), lecz jednocześnie narzucający też użytkownikowi kilka ograniczeń. Po pierwsze, gazowy ciągnik siodłowy kupimy z maksymalnie 330-konnym silnikiem Cursor 8, który jest do wielu prac po prostu za słaby. Co więcej, ciężarówka ma ograniczony zasięg wynoszący około 650-700 km, co również może się okazać niewystarczające. Iveco ma jednak już na to podobno lekarstwo.

Na konferencji NVGA Europe, która odbyła się w Brukseli, przedstawiciele Iveco zapowiedzieli, że już wkrótce w gamie firmy pojawi się nowy silnik na gaz, który będzie miał większą pojemność i moc około 400 KM. Co więcej, pod koniec tego roku powinny być gotowe homologacje na Stalisa Natural Power z dwoma super lekkimi zbiornikami LNG, które pozwolą na przejechanie bez tankowania aż około 1300 km! Taki pojazd mógłby natomiast bez problemu służyć nawet w transporcie międzynarodowym, oczywiście pod warunkiem jeżdżenia na względnie stałych trasach. Co natomiast z trasami najkrótszymi? Tutaj Iveco zapowiedziało premierę Iveco Eurocargo Natural Power Euro 6, które powinno pojawić się w przyszłym roku.

Przy okazji – w drodze do Polski są już podobno pierwsze egzemplarze Stralisów Euro 6 na LNG. Mają one trafić do jakiejś bardzo dużej firmy.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Filip napisał(a):

    Już widze moment obrotowy w wersji CNG bo Sprinter egzaminu nie zdawał na trasie 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.