OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Marzec, 2019

DAF testuje zupełnie nową kabinę – zdjęcia ciężarówki w kamuflażu obiegły holenderskie media

Do kabin stosowanych przez DAF-a zdążyliśmy się już wyjątkowo dobrze przyzwyczaić. Ich historia sięga jeszcze 1987 roku, gdy na rynek weszły pierwsze egzemplarze modelu 95. Jeśli więc DAF pokaże w najbliższym czasie zupełnie nową kabinę, bezsprzecznie będzie to ogromne wydarzenie.

Na taką zmianę jak najbardziej się zapowiada, a świadczą o tym zdjęcia obiegające dzisiaj holenderskie media. Widać na nich ciężarówkę w wyjątkowo dokładnym, testowym kamuflażu, obejmującym praktycznie całą kabinę. Lusterka oraz elementy podwozia wyraźnie jednak wskazują, że musi to być DAF.

Kamuflaż jest na tyle dokładny, że naprawdę ciężko cokolwiek tutaj powiedzieć. Można się jedynie domyślać, że samochód ze zdjęć jest następcą obecnej wersji Space Cab, wyposażonej w dach średniej wysokości. Wyraźnie inny wydaje się też układ atrapy chłodnicy, prześwitującej spod kamuflażu. Poza tym, maskowanie jest aż tak dokładne, to zmiany muszą być naprawdę ciekawe.

Ponadto można odnieść wrażenie, że kabina zawieszona jest wyraźnie wyżej, niż w dzisiejszym XF-ie. Niewykluczone więc, że nowy DAF może otrzymać wnętrze z płaską podłogę. Niemniej podkreślam, że to wszystko tylko spekulacje, a na konkrety przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze wiele miesięcy.

Na koniec zwrócę jeszcze uwagę na kwestię nowych przepisów, mających obowiązywać od 2020 roku. Jak wyjaśniałem tutaj, mają one dopuścić wydłużenie przodów ciężarówek o nawet 90 centymetrów. Tymczasem samochód sfotografowany w Holandii wydaje się mieć najzwyklejszy, zupełnie płaski przód.

Choć więc za rok ciężarówki będą mogły być dłuższe, może minąć jeszcze sporo czasu, zanim pojazdy tego typu trafią do sprzedaży. Tym bardziej, że poza DAF-em w kamuflażu testuje się też następców Iveco Stralis, Volva FH oraz MAN-a TGX (zdjęcia tutaj, tutaj oraz tutaj) i każdy z tych samochód też wydaje się mieć całkowicie płaski przód.

Jedno z omawianych zdjęć, opublikowane przez magazyn „Truckstar”, możecie zobaczyć poniżej. Dostępna jest też fotografia w większej rozdzielczości, zamieszczona w tym artykule. Jeśli natomiast chcecie zobaczyć testowy pojazd od tyłu, to zapraszam tutaj.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: