Następca Iveco Stralis w czasie testów w Finlandii – nowa kabina przy dotychczasowym Iveco i nowej Scanii

Czy kabina nowego Iveco będzie znacznie większa niż w przypadku dotychczasowego Stralisa? Jak samochód ten wypadnie wielkościowo w porównaniu ze Scanią serii S Highline? Na te pytania można już sobie odpowiedzieć, w oparciu o zdjęcia z przedpremierowych testów.

Omawiane zdjęcia zostały wykonane w Finlandii, a widoczny na nich pojazd to najprawdopodobniej następca Iveco Stralis. Wskazują na to kształty kabiny oraz reflektorów, znane już z wcześniejszych szpiegowskich zdjęć.

Co też zwraca uwagę, to zbiorniki paliwa. Jedna z ciężarówek ma walcowaty zbiornik, wskazujący na zasilanie płynnym gazem ziemnym (LNG). To natomiast, jak wiadomo, ulubione obecnie paliwo inżynierów Iveco.

Patrząc na porównanie z nową Scanią oraz dotychczasowym Stralisem, nie dajcie się zwieść różnicy w długości kabin. Te w kamuflażu wydają się znacznie krótsze, gdyż nie zamontowano na nich tylnych spojlerów. W rzeczywistości muszą jednak być porównywalnej długości, gdyż to kwestia w pewnym sensie narzucana przez przepisy.

Kiedy premiera? Tego niestety nadal nie wiadomo, choć cały czas mówi się o 2019 roku. Osobiście obstawiałbym początek jesieni, kiedy też powinna mieć miejsce premiera nowego MAN-a TGX.

Zdjęcia opublikowane na Facebooku przez 1Truck.TV: