OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 23 Luty, 2015

Zabudowa KH-KIPPER do 95-tonowych ciężarówek Ginaf HD 5395 TS w szczegółach i na zdjęciach

O tej ciężarówce pisałem już kilkukrotnie – nowy Ginaf HD 5395 TS to aż 95-tonowa ciężarówka, która łączy amerykański silnik, turecką kabinę, holenderskie podwozie oraz co najważniejsze polską zabudowę. Jak już pisałem w TYM dłuższym artykule, Ginaf zamówił do największego pojazdu w swojej historii zabudowę marki KH-KIPPER. I właśnie na temat tej zabudowy chciałbym napisać teraz nieco więcej.

Pierwszym klientem, który zdecydował się na zakup ciężarówki, jest firma zajmująca się wydobywaniem rudy żelaza w Ameryce Południowej, a konkretnie w Amazonii. Praca dla tego przedsiębiorstwa nie będzie łatwa, gdyż każdy ładunek będzie opiewał tutaj na aż 70 ton. Dlatego też KH-KIPPER wykorzystał do budowy potężnej “wanny” najlepsze podzespoły z najlepszych.

Zabudowa wykonana z wytrzymałych stali trudnościeralnych ma umożliwiać rozładowanie 70 ton urobku w zaledwie 40 sekund. Ma być to zasługą specjalnie opracowanego kształtu skrzyni, tak zwanego “Ʊ shape”. Skrócony do minimum ma być także czas obsługi wywrotki dzięki podłączeniu wszystkich elementów ruchomych do układu centralnego smarowania. Warto tu przy okazji zwrócić uwagę na konstrukcję tylnej burty, która została oparta na podwójnym zawiasie z automatycznym systemem otwierania za pomocą stalowych lin, a także wspomnieć o bezpieczeństwie tzw. “kiprowania” – nowe zabudowy wyposażono w podwójny system siłowników podpodłogowych i stabilizator nożycowy mające na celu uzyskanie maksymalnej stabilizacji podczas rozładunku. Poza tym operacja podnoszenia wywrotki zintegrowana jest z systemami bezpieczeństwa, a za pomocą guzika w kabinie uruchamia się przebiegającą samoczynnie całą procedurę unoszenia zabudowy – załączenie pompy, poziomowanie systemem HD-HPVS i sam wywrot. Dzięki temu operator nie musi wykonywać kilku operacji jak w konwencjonalnych wywrotkach.

A wygląda to wszystko następująco:

kh-kipper_ginaf_zabudowa_95_ton_1 kh-kipper_ginaf_zabudowa_95_ton_4 kh-kipper_ginaf_zabudowa_95_ton_2 kh-kipper_ginaf_zabudowa_95_ton_3

Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć, że w tym TYM artykule prezentowałem dokładną specyfikację techniczną zabudów do 95-tonowych ciężarówek Ginaf HD 5395 TS.

Zdjęcia i informacje: KH-KIPPER

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. adam napisał(a):

    KH-KIPPER ciężkie pękające zabudowy tutaj nie będzie inaczej.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.