Wyniki wyścigów ciężarówek na Torze Poznań: cztery zmagania, trzech zwycięzców

Powyżej: szybki, 2-minutowy film z prezentacją zmagań

Weekend z Goodyear FIA European Truck Racing Championship, czyli wyścigami samochodów ciężarowych na Torze Poznań, jest już za nami. By relacja była pełna muszę więc poruszyć jeszcze jeden temat, mianowicie wyniki.

W sobotę oraz niedzielę 15 ciężarówek uczestniczyło w łącznie czterech wyścigach – po dwóch na każdy dzień. Przy tym największym triumfatorem tych zmagań okazał się Węgier Norbert Kiss, jadący ciężarówką MAN i reprezentujący zespół Revesz Racing. Zwyciężył on aż dwukrotnie, w pierwszym wyścigu sobotnim oraz pierwszym niedzielnym.

W drugim wyścigu sobotnim zwycięzcą okazał się Niemiec Lukas Hahn, prowadzący ciężarówkę marki Iveco i reprezentujący zespół Team Hahn Racing. Tutaj przypomnę, że jego ciężarówka triumfowała w wyścigach tuż po tym, jak wymieniono w niej kompletny silnik, robiąc to w zaledwie półtorej godziny (opisywałem tę sytuację w tym artykule). W drugim wyścigu niedzielnym triumfował natomiast Albacete Antonio, hiszpański kierowca kolejnego MAN-a, reprezentujący austriacki zespół Team T Sport Bernau.

Poniżej zamieszczam zdjęcia zwycięskich ciężarówek. Wszystkie fotografie pochodzą z artykułu, w którym prezentowałem pojazdy zaparkowane na padoku (zapraszam tutaj). Jeśli natomiast chodzi o zdobywców niższych miejsc, to pełne wyniki znajdziecie na stronie organizatora, w sekcji „Meeting” wybierając Poznań i w sekcji „Session” wybierając konkretny wyścig lub przejazd kwalifikacyjny.