Waberer’s dostał pieniądze na 5 lat działalności – to leasingi, kredyty oraz odroczenia

Mijają już dwa lata od kiedy Waberer’s przynosi straty. Podnoszenie się z kryzysu jest też stosunkowo powolne, jako że firmowe akcje pozostają na podobnym, niskim poziomie. Wygląda jednak na to, że firma ma jeszcze przed sobą co najmniej pięć lat względnie pewnej działalności.

Węgierski przewoźnik poinformowało o zawarciu długoterminowego porozumienia z bankami oraz leasingodawcami. W ramach umowy firma ma liczyć na pięć lat stabilnego finansowania, w tym leasingowania pojazdów oraz kredytowania bieżącej działalności. Firma ma też liczyć na odroczenie bieżących rat leasingowych, by tymczasowo zwiększyć swoją płynność finansową.

Banki oraz leasingodawcy zgodzili się na tę umowę, by umożliwić Waberersowi wyjście na prostą. Firma ma więc pięć lat, by wyjść z „koronakryzysu”, a jednocześnie dokonać transformacji swojej działalności. Waberer’s pracuje bowiem na tym, by skupić się na bardziej stałych trasach oraz kontraktowanej obsłudze dużych zleceniodawców, odchodząc od przerzucania ciężarówek po całej Europie.

Jedną ze strony, które wspierały ten pięcioletni plan, był nowy właściciel 24 procent firmowych udziałów. Jego pojawienie zapowiadałem w następującym tekście: Waberer’s zmienia właściciela – na początek 24 proc. firmy, potem możliwa reszta