W ziemię wrasta jeszcze jedna Scania Torpedo – rdza i mech tym razem w Polsce

W nawiązaniu do tekstu:

Scanie Torpedo rdzewieją i zarastają mchem – cenny sprzęt wrasta w ziemię

Cała grupa Scanii Torpedo, rdzewiejących i zarastających mchem, wzbudziła bardzo duże poruszenie. Były to wówczas samochody stojące w Niderlandach, reprezentujące serię 3 oraz 4. Okazuje się jednak, że w Polsce też mamy taką podobną historię. Czytelnik Paweł przesłał mi bowiem zdjęcia Scanii serii 4 Torpedo, która utknęła w Lwówku Śląskim.

Już od co najmniej trzech lat, a może nawet sześciu lub siedmiu, okoliczni mieszkańcy oglądają tę nietypową scenę. Piękna niegdyś Scania stopniowo otacza się zielenią, zarówno pod podwoziem, jak i na atrapie chłodnicy. Dodatkowe reflektory wypełniła rdza, przednia osłona straciła cały blask, a opony nie będą się już nadawały do użytku. Słońce raczej nie oszczędza też lakieru, który kiedyś został pokryty historycznym malunkami. Biorąc zaś pod uwagę przednie oznaczenia, pod maską może spoczywać 14-litrowy silnik typu V8. Jest to więc konfiguracja coraz bardziej poszukiwana na rynku wtórnym.

Według informacji na osłonie międzyosiowej, samochód był własnością czeskiej firmy Kok-International, wykonującej przewozy materiałów sypkich. Jak jednak podaje Google, firma ta zaprzestała chwilowo swojej działalności. Dosyć nietypowa jest też rejestracja przednia, niby czeska, ale niepasująca do żadnego czeskiego wzoru.