OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 1 Marzec, 2018

Volvo Trucks oraz Scania dominują norweski rynek ciężarówek, łącznie mając w nim 78,7 proc. udziału

Norwegowie opublikowali lutowe statystyki sprzedaży samochodów ciężarowych. Są one na tyle specyficzne, że aż postanowiłem poświęcić im kilka minut

Pod względem zdominowania przez Scanie oraz Volva, Norwegia coraz bardziej przypomina Szwecję. W minionym miesiącu Volvo Trucks miało tam aż 39,7 proc. udziału w rynku pojazdów o DMC powyżej 16 ton. Scania była druga, wykazując udział 39-procentowy. Jeśli chodzi o konkretną ilość pojazdów, to Volvo Trucks dostarczyło ich w lutym 320, natomiast Scania 315. Swoją drogą, jak na jeden, bardzo krótki miesiąc w 5-milionowym kraju są to naprawdę wspaniałe wyniki.

A co z innymi markami? Na trzecim miejscu uplasował się Mercedes-Benz, mając zaledwie 9 proc. udziału w rynku. Niemiecki producent dostarczył w lutym 73 ciężarówki o DMC powyżej 16 ton, co było spadkiem o 35 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Dalej mamy firmy MAN (55 szt.), Renault Trucks (19 szt.), DAF (8 szt.) oraz Iveco (4 szt.). Oczywiście każda z tych firm podejmowała próbę przebicia się na norweskim rynku. Jak jednak widać, efekty są marne.

Poniższego MAN-a opisywałem tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. darek napisał(a):

    Literówka:dominują norweski rynek…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.