Trzy superszybkie ładowarki i 750 solarów na dachu – system od Paccar Parts Europe

Elektryczna oferta DAF-a wyróżnia się na tle konkurentów. Firma wprowadziła do sprzedaży nie tylko ciężarówki na prąd, ale też całą gamę swoich własnych ładowarek, sygnowanych przez koncern Paccar, czyli właściciela marek DAF, Peterbilt oraz Kenworth.

W Europie właśnie pojawił się pierwszy przykład projektu zrealizowanego z udziałem tej nowej oferty. Stanął on w holenderskiej firmie Best Trucks, będącej autoryzowanym serwisem marki DAF. Paccar Parts Europe dostarczyło tam trzy superszybkie ładowarki o mocy 360 kW każda, zdolne przywrócić 80 procent zasięgu w ciągu około godziny. Do tego zamontowano system zarządzania energią (znany jako EMS), system magazynowania energii o pojemności 480 kWh (znany jako ESS), a także zestaw 750 paneli elektrycznych, umieszczony na dachu obiektu.

Dwie z trzech ładowarek zostały umieszczone wewnątrz warsztatu. Będą one odpowiadały za ładowanie serwisowanych pojazdów, by klient wyjeżdżający na przykład po przeglądzie lub naprawie miał do dyspozycji pełen zapas energii. Trzecia ładowarka stanęła zaś na zewnętrznym placu i będzie publicznie dostępna. Ciężarówki będą więc mogły uzupełnić tam energię w czasie przerwy od trasy, nawet jeśli nie będą korzystały z usług Best Trucks.

Więcej o serwisowaniu ciężarówek elektrycznych, w tym także interwałach serwisowych, możecie przeczytać w tym artykule: Serwisowanie ciężarówki na prąd: koszty, zasady, przewody, chłodziwa, baterie i oleje. Jeśli natomiast chodzi o tworzenie sieci szybkiego ładowania i związane z tym koszty, to dodatkowe informacje znajdziecie tutaj: Jak przygotować bazę dla 20 elektrycznych ciężarówek – schemat projektu za miliony

Oferta ładowarek Paccar: