OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Luty, 2019

Scania otworzyła fabrykę w Bangkoku i będzie tam wytwarzała ciężarówki najnowszej generacji

Ogromny potencjał azjatyckich rynków coraz bardziej kusi „wielką siódemkę”. W obliczu rosnącej potęgi producentów z Chin, azjatyckie inwestycje stają się też po prostu konieczne. Nic więc dziwnego, że Scania właśnie otworzyła nową fabrykę.

Od końca ubiegłego roku szwedzkie pojazdy wytwarzane są także w Tajlandii, w zakładzie ulokowanym pod Bangkokiem. Nowa fabryka ma produkować zarówno ciężarówki, jak i autobusy, dostarczając na rynek lokalny oraz na eksport.

Tajlandzka fabryka ma skorzystać z faktu, że kraj ten należy do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki temu Scania taniej oraz łatwiej dostarczy pojazdy do innych państw regionu, takich jak Malezja, Filipiny, Indonezja, Wietnam, czy Singapur.

Przy nowym zakładzie otwarto też centrum badawczo-rozwojowe, które będzie odpowiadało za przygotowywanie pojazdów dla azjatyckich klientów. Jeśli więc na którymś z opisywanych rynku pojawią się specyficzne oczekiwania, Scanie zostaną do niego dostosowane przez miejscowych inżynierów.

Dodam jeszcze, że Scania dopiero co zaprezentowała w Tajlandii nową generację swoich ciężarówek i takie też pojazdy mają wyjeżdżać z opisywanej fabryki. Mogą to być ciężarówki między innymi z serii S, oferowane z silnikami czterech różnych typów – Euro 6, Euro 5, Euro 4 lub Euro 3. Więcej na temat nowych „euro trójek” przeczytacie zaś ostatnio tutaj.

Jakimi ciężarówkami jeździ się w Tajlandii? Odpowiedź znajdziecie tutaj.