Wkrótce możemy zobaczyć nowego Volkswagena Transportera – T6.1 w wersji Multivan już zaprezentowano

Zaledwie cztery lata po premierze dotychczasowego modelu, Volkswagen pokazał odświeżoną wersję modelu Multivan. To zaś pozwala się domyślać, że wkrótce zobaczymy także zmodernizowanego Transportera.

Multivan to osobowy, najbardziej luksusowy wariant popularnej serii T6. W ramach tej modernizacji, samochód otrzymał przydomek T6.1, nawiązujący do nazewnictwa komputerowych aktualizacji. Co natomiast uległo największej zmianie, to jego wyposażenie oraz wnętrze.

Volkswagen T6.1 Multivan ma teraz nową deskę rozdzielczą, bardziej zwróconą w stronę kierowcy. To wyraźne zerwanie z tradycjami Transportera, od lat wyposażanego w całkowicie płaski pulpit. Zauważalne są też wirtualne wskaźniki oraz nowy układ multimedialny z ponad 9-calowym wyświetlaczem.

Wśród nowych systemów bezpieczeństwa wymienia się między innymi układ poprawiający stabilność pojazdu przy silnych podmuchach wiatru. Rozwiązanie to przez lata wyróżniało auta dostawcze Mercedesa, a teraz ma trafić także do Volkswagena. Nie zabraknie też układ rozpoznawania znaków drogowych, czy też systemu obsługującego cofanie z przyczepą.

Napęd? Jak to u Volkswagena, pod maską znajdziemy 2.0 TDI, w wersjach o mocy od 89 do 196 KM. Poza tym Niemcy przygotowują też wersję elektryczną, współpracując w tym celu z zewnętrzną firmą ABT. Taki elektryczny Multivan, stworzony jako konkurent dla Mercedesa eVito, ma zaoferować 110-konny silnik oraz nawet 400 kilometrów zasięgu.