Renault T520 zmodyfikowane zaraz po premierze: żółty metalik, jedno turbo i retarder

Zdjęcia: Renault Trucks ČR

Powyżej: zdjęcie wykonane po odbiorze

Nowe Renault Gamy T, ze zmienionym wnętrzem i rozszerzoną listą wyposażenia, zaczęło trafiać do klientów na początku bieżącego roku. I choć od tego czasu upłynęły ledwie dwa miesiące, jeden z czeskich przewoźników już zdążył zaprezentować tuningowany egzemplarz.

Prezentowany pojazd trafił do firmy Konzult-Transport z Blažejova przy czesko-austriackiej granicy, a jego cechy charakterystyczne objawiły się już na etapie konfiguracji. Najwyższa kabina typu High Sleeper, o płaskiej podłodze, wyjechała z fabryki w bardzo rzadko spotykanym lakierze o nazwie „żółty topaz metalik”. Pod kabinę trafił najmocniejszy 13-litrowy i 520-konny silnik z pojedynczą turbiną, a więc pozbawiony oszczędzającego paliwo systemu Turbo Compound. W układzie przeniesienia napędu zastosowano natomiast retarder hydrauliczny marki Voith, który zapewni na górskich odcinkach hamowanie z mocą 612 KM.

Wygląd ciągnika po modyfikacjach:

Już po styczniowym odbiorze żółty ciągnik mocno wyróżniał się na drodze. Przez kolejne dwa miesiące postępowały jednak jego modyfikacje i dzisiaj ciężarówka może przyprawiać o obrót głowy nawet osoby zupełnie niezwiązane z transportem. Fabryczne linie uzupełniono bowiem spojlerem pod przednim zderzakiem, dokładkami pod osłony boczne, powiększoną osłoną przeciwsłoneczną i klasyczną tablicą świetlną na dachu. Wszystko uzupełniono też dodatkowym lakierowaniem, które objęło nie tylko tuningowe akcesoria, ale też piasty, ramiona wycieraczek, trąby pneumatyczne, a nawet boczne radary „martwego pola”.

Wewnątrz znajdziemy bogatą, ale w pełni fabryczną kompletację. Wszystko ma więc charakterystyczną dla Renault Trucks, czarno-czerwoną kolorystykę. Nie brakuje też wyróżników tegorocznej wersji, czyli nowej kierownicy ze ściętym wieńcem, ekranu zastępującego wskaźniki i stacji multimedialnej na systemie Android. Dokładniej te nowe elementy, wraz z galerią kilkudziesięciu zdjęć, prezentowałem w tym artykule: Rzut oka do najnowszego Renault Gamy T – jeden z 18 ciągników dla firmy ANELTRANS

Zdjęcia z kabiny prezentowanego ciągnika: