Renault T520 dla destylarni koniaku – kabina sypialna z wyjątkowym klimatem

Powyżej: szybka prezentacja filmowa

Distillerie de Fontagard to renomowany, francuski producent koniaku. Przedsiębiorstwo działa w tej branży od ponad 150 lat, a w swojej destylarni łączy nowoczesne technologie z zabytkowym wyposażeniem. Gdy więc firma zdecydowała się na zakup nowej ciężarówki, też musiał być to pojazd o szczególnym charakterze.

Wybór padł na Renault T520 Evolution w wersji z niżej zawieszoną kabiną sypialną, a więc z trzema stopniami wejściowymi oraz z tunelem silnika. Pojazd skonfigurowano jako ciągnik siodłowy 4×2, wyposażony w całkowicie pneumatyczne zawieszenie oraz pakiet ADR, niezbędny do pracy z cysterną oraz ładunkami alkoholu. Wśród wyróżników zewnętrznych pojawiło się dachowe orurowanie, lakierowanie wszelkich mniejszych elementów, dalekosiężne belki LED oraz aluminiowe, polerowane felgi.

Wygląd zewnętrzny przed oklejeniem:

Widok na wystrój wnętrza:

Wnętrze oddano do zmodyfikowania francuskiemu warsztatowi H Custom. Przy użyciu odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz tak zwanej hydrografiki (malunków nanoszonych z użyciem wody) miał on nadać kabinie wyjątkowy klimat, kojarzący się ze wspomnianą destylarnią. Stąd tak liczne imitacje drewna, lamele położone na tylnej ścianie, wstawki z alcantary oraz kinkiety oświetleniowe z czarnymi kloszami. Wszystko to połączono z bardzo dużym logo firmy o zmiennym kolorze podświetlenia.

Dla wyjaśnienia dodam, że prezentowana Gama T pochodzi jeszcze z rocznika 2023. Dlatego znajdziemy tutaj starszy wzór deski rozdzielczej oraz kierownicy, sprzed modernizacji prezentowanej ostatnio w tym artykule.

Źródło zdjęć: H Custom

Dodatkowe szczegóły: