OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Październik, 2018

Protest Inspekcji Transportu Drogowego: resort infrastruktury próbuje załagodzić sytuację

W nawiązaniu do tekstu:

Nowy protest Inspekcji Transportu Drogowego – od jutra natkniecie się na nadgorliwych inspektorów

Ministerstwo Infrastruktury niemal natychmiast odpowiedziało na wznowiony protest Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego. Do organizatorów akcji przesłano oficjalne pismo, które ma załagodzić sytuację.

W piśmie opisano wszelkie próby wprowadzenia zmian w sytuacji ITD, odnotowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Ministerstwo Infrastruktury opisało każdą ze swoich propozycji, podkreślając, że cały czas pamięta o oczekiwaniach inspektorów.

Także w chwili obecnej trwają prace nad projektem przepisów, który przewiduje między innymi zmiany w strukturach ITD, czy też ograniczenie ilość zadań wykonywanych przez inspektorów. Tym samym omawiany projekt wpisuje się w oczekiwania związku zawodowego.

Ministerstwo nie ma też nic przeciwko spotkaniu z protestującymi. Podsekretarz stanu wyraził swoją gotowość do wzięcia udziału w takich rozmowach.

Problemem pozostaje jednak włączenie ITD do grona służb mundurowych. Ministerstwo Infrastruktury ma mieć w tej kwestii ograniczone możliwości, gdyż taka zmiana wymagałaby współpracy różnych resortów.

Ten wpis ma 20 komentarzy

 1. Kris/Tir napisał(a):

  Inspektorzy protestują- cierpią Kierowcy, Policja protestuje- cierpią Kierowcy, rolnicy protestują- też na ulicy blokując Kierowców, górnicy strajkują gdzie? Ano też na ulicy blokując Kierowców!!! W czym my Wam wszystkim tak przeszkadzamy że się na nas wyżywacie??? Jaj wam brakuje aby np.Sejm zablokować???

 2. Safran napisał(a):

  Rozwiązać to dziadostwo działa jak mafia nie respektuje przepisów i tylko niszczą płaski transport czy policja nie wystarczy

  • Ss napisał(a):

   Jeśli wiesz o przestępczej działalności tej formacji to masz społeczny obowiązek zawiadomić organy ścigania. W przeciwnym razie nie obrażaj ludzi tam zatrudnionych.

   • McGee napisał(a):

    Jest to tylko moralny “obowiązek” i nie podlega on żadnej karze. W państwie bezprawia gdzie urzędnicy robią co chcą, wzajemnie przegłosowując szkodliwe dla nas ustawy, mamy obowiązek nie tylko nie pomagać ale wręcz przeszkadzać organom państwowym. Kolega Safran nie kryje wzburzenia i ma do tego prawo.

    Osobiście nie wspierałem strajku policji która uzurpuje sobie prawo do wcześniejszych emerytur i całej gamy licznych przywilejów. Teraz do tego samego kociołka pasożytów chce wskoczyć ITD. Jako kierowcy powinniśmy być temu przeciwni bo to my i nasze dzieci za to zapłacimy, nie państwo.

    • ss napisał(a):

     od kiedy to ITD uchwala ustawy. Przyjrzyjcie się tym przepisom co forsują wasze organizację zrzeszające przewoźników.

     • 13*60 napisał(a):

      ss -i jeszcze jedno – nie powielaj pierd o tym ,że ITD nic nie może,że bezmoózgowo wypełnia tylko na ślepe rozkazo i instrukcje a wszystko to wina kulawości umysłowej Ustawodawcy.
      Te pierdy to już słyszę prawie 10lat. Obrzydzenie bierze.

   • 13*60 napisał(a):

    ss- Nie rozśmieszaj ludzi – jakie organy ścigania ?
    W Polsce takich nie ma.
    Są skuteczne tylko wtedy gdy jest nakaz polityczny – wtedy pełna popisówka.
    W momencie gdy to zwykłe sprawy zwykłych obywateli to następuje odczekanie po czym wysyłają pismo z zawiadomieniem o zamknięciu sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy.
    Przykład – stalking – mają podane numery telefonów z datami i godzinami a nie potrafią namierzyć kto dzwoni ze wskazanych numerów o wskazanych godzinach.
    Niemożliwe ??? To Polska !
    A pierdy o zawiadamianiu dobre są do opowieści przy pifku na trzepaku pod małolata.
    Takich przykładów mógłbym wiele.
    Tak więc w przyszłości nie opowiadaj stereotypowych dyrdymałów dla tępej/ciemnej masy – jak mawia klasyk.

  • safran2 napisał(a):

   raczej dziadtransy trzeba rozwiązać

 3. Prawda o głupocie napisał(a):

  Napisałbym co o tym myślę ..tak po męsku …ale nie przejdzie.

  W skrócie – jak nie pasuje to WYPAD !!!

 4. Mol napisał(a):

  Na start po szkółce młodszy kontroler ITD dostaje 2650 zł to przecież jest wolontariat.

  • fikus72 napisał(a):

   A ile ma dostawać ?! Każdy chce zarobić po 5 tys. jednocześnie za bochenek chleba płacić 1 zł !!
   Każda osoba podejmująca pracę jest świadoma warunków ( m.in. finansowych) pracy, ścieżki kariery, warunków emerytalnych itp.itd… Więc o co chodzi ? Albo ludzie są dojrzali i świadomi a co za tym idzie odpowiedzialni albo po prostu są delikatnie to nazwę “mało inteligentni”…lub łatwo dają się manipulować przez innych.
   Skoro jest tak źle w ITD to czemu jest tak dobrze (brak wakatów ?)!

   • Mister napisał(a):

    Brak wakatów? ostatnio w każdym WITD był nabór bo sam brałem w nim udział. Ale słysząc zarobki na poziomie 2200-2400 na rękę w czasie gdy jestem osobą młodą na dorobku poprostu im odmówiłem mimo że byłem w gronie wybrańców.

  • KRIS napisał(a):

   To zostań kierowcą ciężarówki. Zarobisz sporo więcej, a że jesteś fachowcem od przepisów to jeszcze swojego szefa przeszkolisz co mu wolno a co nie. Ale Ty wolisz płakać na forum no i protestować- Tak prościej.

  • Zainteresowany napisał(a):

   Jest to kwota brutto!

 5. czytelnik napisał(a):

  zrobmy protest kierowcow nie tylko tych co ciezarowkami jezdza ale wszystkich. zachecam wszystkich do przyczepienia tekturowej tabliczki “goscie weselni” na rej i w taki sposob jezdzenie przed fotoradarem.

 6. Marco napisał(a):

  Przecież nikt im nie każe tam pracować jak im pasuje to dzisisj pracy jest w brud…..szczegolnie dla takich fachowców ….większość z nich potwirala firmy na kuzynów i doradzają firmom transportowym jak nie dać sie złapać pod przykrywką rozliczania czasu pracy oy cala nasza inspekcja

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.