OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Październik, 2018

Tak nadworny projektant DAF-a widzi przyszłość ciężarówek – zestaw grafik z wizją na rok 2050

Jak będą wyglądały miasta w 2050 roku? Jakie będzie w nim miejsce dla samochodów ciężarowych? Główny projektant marki DAF został poproszony o odpowiedź na to pytanie, przygotowując zestaw grafik.

Zdaniem Barta van Lotringena, do 2050 roku miejska dystrybucja całkowicie będzie w rękach niewielkich, elektrycznych pojazdów. Będą one odpowiedzialne za tzw. “logistykę ostatniej mili”, dostarczając zaopatrzenie o każdej porze dnia i nocy.

Holenderski projekt wymienił przy tym kilka konkretnych rozwiązań technicznych. Elektryczny napęd ma pozwolić na konstruowanie pojazdów z całkowicie płaskimi podwoziami oraz kołami skręcającymi o 90 stopni. Napęd elektryczny ma być stale podładowywany przez pomocy paneli słonecznych, a z przodu ma znajdować się – uwaga, uwaga – kabina kierowcy. W tej wizji przyszłości kierowcy nadal są więc potrzebni.

Co też ciekawe, opisywane pojazdy miałyby pokonywać także dłuższe dystanse. Wówczas podczepi się je do większych, dalekobieżnych ciężarówek, dysponujących napędem o innej charakterystyce.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. BULEK Z VOSA napisał(a):

    A czy wiedza ile w vosie podwyżki dadzą i czy dalej będę miał minimum na umowie???

  2. Ja napisał(a):

    Zamiast zajmować się głupotami mogliby w dafie zrobić nową kabinę, bo ta z xf106 to prawdziwy zabytek. I nie zmienią tego kolejne gadżety. Każdy kto pojeździ dafem i przesiądzie się do innego auta od razu widzi jak bardzo Daf został w tyle.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.