OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Październik, 2018

Ewals Cargo Care oraz De Rooy zaskoczone reportażem FNV – obie firmy chcą usłyszeć szczegóły

W nawiązaniu do tekstu:

Naprawdę mocny reportaż o zatrudnianiu kierowców – m.in. De Rooy, XPO i Ewals na celowniku

Ewals Cargo Care oraz De Rooy to firmy pojawiające się w najnowszym reportażu holenderskiego związku zawodowego FNV. Oba przedsiębiorstwa zostały przedstawione w bardzo negatywnym świetle, będąc oskarżonym o nielegalne zatrudnianie kierowców.

Jak natomiast firmy komentują swój występ w reportażu? Przedstawiciele obu przewoźników wypowiedzieli się na łamach holenderskiego magazynu “TTM”. Padły przy tym dwa podobne stwierdzenia, jak na razie niewiele wnoszące do tematu.

Dyrektor Operacyjny firmy De Rooy stwierdził, że praktyki przedstawione w reportażu zupełnie nie przypominają jego firmy. De Rooy miało też poprosić FNV o przekazanie twardych dowodów na zjawiska pokazane w filmie. Jak na razie FNV niczego nie dostarczyło i przewoźnik twierdzi, że w tej sytuacji nie może udzielić komentarza.

Coś podobnego stwierdził Prezes firmy Ewals Cargo Care. Również i on nie rozpoznał swojej firmy w praktykach przedstawionych na nagraniu. Przewoźnik podkreślił też, że skomplikowanie europejskich przepisów oraz ogólność zarzutów FNV uniemożliwiają dokładniejsze ustosunkowanie się do reportażu.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Damian napisał(a):

  A to zaskoczenie 🙂 Standardowa procedura, złapali cię za rękę? Mów, że to nie twoja ręka.

 2. Tempy driver napisał(a):

  Moim zdaniem brukselskie biurwy chcialy zniszczyc wschodnioeuropejski transport ale przy okazji swojego procederu nie wzieli pod uwage ze nadepną na odcisk również swoim kolegom. Tylko czekać aż jakis wplywowy gulden pozwie te cale fnv i sie skonczy szczekanie. Uważam że patologie trzeba tempic, ale kazda branza jest ich pełna np. budowlanka, handel wielkopowierzchniowy i tak można by wymieniać bez końca. Jakos nikomu nie przeszkadza ze pracownicy maja wyplacane 10zl/h, siedza w pampersach i sa zatrudniani na umowy smieciowe. O całkowitym braku bhp na niektorych budowach nie wspomnę. Liczy się tylko pieniądz, TYLKO żadne dobro pracowników !

 3. andrzej napisał(a):

  Oczywiście że panowie prezesowie “nie rozpoznają swoich firm”. Oni po prostu nie mają zamiaru widzieć tego co im nie pasuje. Na temat tego w jakim stanie technicznym znajdują się auta DeRooy słyszałem już 14-15 lat temu.

 4. Tołdi napisał(a):

  Coś mnie się zdaje, że Ewals to raczej bardziej bazuje na podwykonawcach niż swoim taborze i swoich kierowcach, ale jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie. Natomiast De Rooy – owszem – to na przewoźnik pełną gębą.

 5. Jan napisał(a):

  ja to bym zwiazkowym kłamcom nie odpuścił
  musieliby oficjalnie odszczekac i zapłacić dużą nawiązkę !!!
  jak słyszę “związek zawodowy” to robi mi się niedobrze
  banda nawiedzonych oszołomów!

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.