Polska kabina sypialna do „busów” z umywalką, ciepłą wodą, blatem i kuchenką

Dostawcy ciężkich ciężarówek już od lat lat eksperymentują z umywalkami i kuchenkami do kabin. Znane są zarówno przykłady historyczne (jak Mercedes-Benz NG z lat 70-tych opisywany tutaj), jak i oferty w pełni współczesne (jak pakiet Living Cab dla Gamy T, FH oraz F-Maxa, opisywany tutaj). Dzisiaj przyjrzymy się natomiast nowej ofercie z Polski, przeznaczonej do pojazdów lekkiej klasy, takich jak Iveco Daily lub Renault Master.

Firma Lamax spod Bielska-Białej najwyraźniej zainspirowała się rozwiązaniami z samochodów kempingowych. Pod koniec ubiegłego roku przedsiębiorstwo wprowadziło bowiem do oferty moduł kuchenno-łazienkowy, przeznaczony do montażu w zakabinowych sypialniach dla “busów”. Umieszcza się go pod składanym łóżkiem, za fotelem pasażera, uzyskując w ten sposób dostęp do metalowej umywalki, bambusowego blatu oraz kuchenki gazowej na kartusze. W zestawie jest też instalacja na 18 litrów wody czystej oraz 10 litrów wody szarej, a nawet grzałka do wody wraz z termostatem.

Na dołączonych zdjęciach możecie zobaczyć taki moduł w 3,5-tonowym Iveco Daily, wyposażonym w kabinę Lamax Travel Cab XS. To tylko przykład zastosowania, gdyż ten sam moduł można by też umieścić w większych kabinach typu Travel Cab lub Travel Cab XL. Ile natomiast trzeba zapłacić za taki moduł? Niestety tutaj pojawia się najsłabsza strona całej historii, gdyż przy okazji listopadowej premiery Lamax podawał kwotę aż 4200 złotych netto.

Zdjęcia modułu kuchenno-łazienkowego:

Zdjęcia z rozłożonym łóżkiem: