Piękny zestaw do pracy przy kanałach – Iveco S-Way 6×2 i dwuosiowa wywrotka

Fot. Kwakernaak Bedrijfswagens

Iveco S-Way z płaskim dachem kabiny, stojące na trzyosiowym podwoziu 6×2 i ciągnące dwuosiową naczepę-wywrotkę na skrętnych kołach, to niewątpliwie nie jest widok, którego spodziewalibyśmy się na drodze. Gdy natomiast dodamy do tego jeszcze piękny lakier oraz zestaw tuningowych dodatków, powstaje zestaw, obok którego naprawdę trudno przejechać obojętnie. Dlatego też postanowiłem przedstawić tę ciężarówkę nieco bliżej, wyjaśniając jakie będzie jej przeznaczenie.

Prezentowane Iveco S-Way 530, wyposażone w zmodernizowany wariant 13-litrowego diesla, trafiło do holenderskiej firmy Baggerbedrijf Midden Nederland. Przedsiębiorstwo to zajmuje się szeroko rozumianym utrzymaniem kanałów wodnych, takim jak na przykład prace pogłębiające. Łatwo się domyślać, że w Holandii to wyjątkowo lukratywna i prężnie działająca branża, a przy okazji jest to też sektor wymagający w kwestii dojazdów. By bowiem przeprowadzić takie pogłębianie, koparki i wywrotki muszą dotrzeć na samo wybrzeże kanału, gdzie często prowadzą wąskie i kręte, typowo wiejskie drogi.

Starszy firmowy zestaw przy pracy:

Fot. Baggerbedrijf Midden Nederland

W ten oto sposób dochodzimy do konfiguracji naszego bohatera. Ciągnik ma tutaj dodatkową oś pchaną, zapewniającą świetną zwrotność, a naczepa to dwuosiowa wywrotka o tylnozsypowym nadwoziu, mającą zaledwie 8,45 metra długości. Poza tym pierwsza oś unosi się w czasie jazdy na pusto, natomiast druga umieszczona jest na obrotnicy, mając systemy wymuszonego skrętu. Gdy więc to wszystko sobie podsumujemy, powstaje zestaw, który z łatwością przeciśnie się przez gęstą zabudowę i dojedzie po wąskich drogach na samo nabrzeże kanału.

A przy okazji ciężarówka została wyróżniona naprawdę atrakcyjnym wyglądem. Jeden z autoryzowanych dealerów marki Iveco – firma Kakernaak Bedrijfswagens – nawiązał w tym celu współpracę z całym gronem niezależnych specjalistów od tuningu. Skorzystano między innym z usług osoby, która zajmuje się samym tylko projektowaniem barw nadwozia, dopasowując je do fabrycznych linii. Stąd tak doskonale dobrany lakier, który połączono między innymi z orurowaniem przednim dedykowanym dla S-Waya, klasycznym bagażnikiem dachowym ze skrzynką na piwo, pełną obudową tylnego podestu, większą osłoną przeciwsłoneczną, a także kultowym, pomarańczowym oświetleniem.

Więcej zdjęć (do przewijania strzałkami po bokach):

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kwakernaak Bedrijfswagens B.V. (@kwakernaak_bedrijfswagens)