Większe parkingi dla ciężarówek przy A4, rampy do odśnieżania i nowe sanitariaty

Z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad docierają dobre wiadomości. To kolejne informacje o rozbudowie trzech autostradowych MOP-ów, położonych przy trasie A4 w województwie opolskim.

Prace objęły parkingi Jankowice Wielkie, Prószków oraz Przysiecz, z których pierwszy znajduje się na wysokości Brzegu, a kolejne dwa w okolicach Opola. Po przebudowie wartej łącznie 18 milionów złotych, mają one zaoferować 20 dodatkowych miejsc postojowych dla ciężarówek, a także zmodernizowane budynki sanitariatów. Zastosuje się też nowocześniejsze oświetlenie, o bardziej efektywnym, ledowym charakterze.

W przypadku MOP-ów Prószków oraz Przysiecz, położonych po przeciwnych stronach autostrady, kierowcy otrzymają do dyspozycji także rampy do bezpiecznego odśnieżania dachów. Obiekty te staną na obrzeżu placów, będąc otoczonym zatoczkami z kostki brukowej. Jak będzie to wyglądało z bliska, mogliście zobaczyć na pierwszych zdjęciach od Czytelnika Arkadiusza, opisywanych tutaj: Rampa do usuwania lodu z ciężarówek na A4 pod Opolem – GDDKiA realizuje obietnice

Kiedy natomiast prace zostaną zakończone? Zaawansowanie robót na MOP-ach Prószków oraz Przysiecz wynosi już 70 procent, więc sprawa wydaje się być na ostatniej prostej. W przypadku MOP-u Jankowice Wielkie prace zasadnicze dopiero się rozpoczynają i mają zostać zakończone w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Rozbudowa w Przysieczy (rampa widoczna po prawej stronie):

Rozbudowa w Jankowicach Wielkich: